Як працює система сповіщення на Чернігівщині
Четверг, 27 Мая 2021 08:35 | Просмотров: 1443
26 травня на Чернігівщині лунали електросирени. Обласний департамент цивільного захисту проводив перевірку системи оповіщення. Зазвичай її тестують у беззвучному режимі кожного останнього вівторка місяця. У звуковому режимі елктросирени востаннє перевіряли 4 роки тому. Тепер їх запустили, щоб нагадати населенню, як діяти в надзвичайних ситуаціях, і перевірити взаємодію чергових. Чи чули сирену і чи зрозуміли, що їм робити, дізнаєтеся з нашого сюжету.
Черговий пункту управління Департаменту цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Юрій Горевой готується до запуску сирен автоматизованого оповіщення. О 10:00 в Чернігові лунають електросирени.
«У нас – комутатор прямого зв'язку, на ньому – усі необхідні нам абоненти: ДСНС, поліція, ТЕЦ наше – усі об'єкти, які потенційно небезпечні. З прийманням чергування спілкуємось з ними, перевіряємо, питаємо стан справ. Ну і потім, в процесі чергування, якщо виникла якась небезпечна ситуація, одразу іде дзвінок і відповідна реакція», – говорить Юрій Горевой.
Оповіщення, з урахуванням телебачення, ефірного та проводового радіомовлення, охоплює до 85% населення області, каже Олександр Дубчак, головний спеціаліст відділу зв'язку Департаменту ЦЗ та оборонної роботи ОДА.
«В місті Чернігові встановлено 37 електросирен, 33 сирени запускаються централізовано, інші сирени запускаються автономно. Всього по Чернігівській області встановлено 113 електросирен, 90 сирен запускаються централізовано з пульта чергового департаменту».
За його словами, чути електросирени мають на 65% територій міст та районів регіону.
«Ми вже писали операторам мобільного зв'язку «Київстар» і «Life» листи, щоб з ними угодити угоду, і вони самі передавали смс повідомлення для людей, які знаходяться в районі дії мобільного оператора. Поки що це на початковому етапі знаходиться».
Системі оповіщення понад 30 років, говорить Олександр Дубчак. Аби її модернізувати, встановили автоматизований канал зв'язку.
«На пункті управління встановлене автоматизоване робоче місце, за допомогою якого ми можемо оповіщувати увесь керівний склад Чернігівської області, міста Чернігова, усіх територіальних громад за допомогою смс-повідомлень та голосових повідомлень. На автоматизоване робоче місце заведено більше ніж 2500 тисяч абонентів».
Після того, як пролунали сирени, людям необхідно увімкнути радіоприймачі на першому каналі «Українського радіо» в містах Чернігів, Прилуки, Бахмач, Новгород-Сіверський, селищах Сосниця та Холми. Або телебачення, щоб послухати, як діяти далі.
«При отриманні будь-якого сигналу: або цей сигнал буде сирена, або по радіо та телебаченню, громадяни повинні взяти необхідні речі, взяти гроші, взяти паспорти, необхідні документи і діяти згідно зі вказівками».
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: система сповіщення, сирена, Юрій Горевой, UA: Чернігів