Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » В «Царському селі-2» перекрили прохід у трьох місцях дерев’яним парканом (фото)

В «Царському селі-2» перекрили прохід у трьох місцях дерев’яним парканом (фото)

Читачі сайту Gorod.cn.ua надіслали до редакції світлини, на яких видно, що частина території нового котеджного містечка, що біля міського пологового будинку, в тому кварталі, де воно межує зі Свято-Покровським храмом та Чернігівською регіональною державною лабораторією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів - перегороджена поки що дерев’яним, не капітальним парканом.

Паркан з’явився близько 3 тижнів чи місяць тому, повідомляють містяни. Відтепер аби дістатися храму чи пологового будинку, зі сторони вулиці Маресьєва, потрібно обходити котеджне містечко вздовж території КП «Зеленбуд».

Втім, якщо ви не людина похилого віку, і вам не важко нахилятись, то можна підлізти під трубами теплотраси, а потім пролізти в отвір між дерев’яними ворітьми. Люди вже давно звикли, таким чином, скорочувати собі шлях до храму, пологового та 2-ї міської лікарні, але тепер вони мають розуміти, що порушують територію приватних володінь.





Паркан зі сторони Маресьєева









Паркан зі сторони Маресьєева



Паркан зі сторони Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та храму






Паркан зі сторони пологового будинку та храму

Варто зауважити, що котеджне містечко, яке жартома називають «Царським селом-2» («Царське село-1» - розташовано на території колишнього піонерського дитячого табору «Супутник») має чотири вулиці: Героїв Крут, Лазаря Барановича, Олександра Кониського (спершу її назвали ім.Короткова), Миколи Галанова. Вулиці з’явилися на мапі міста в травні 2013-го року, коли компанія «Еко-парк» продала більшу частину колишніх земельних паїв совхозу ”Деснянський”, КСП ”Квіти Чернігова” новим власникам.

Як видно на карті нижче вул. Лазаря Барановича на карті сайту http://gis.chernigiv-rada.gov.ua/ - є наскрізною, і вона не перекривається невеличкими клаптиками у 1-7 соток з цільовим призначенням «Для ведення особистого
селянського господарства», які межують з великими, де будуються житлові будинки з цільовим призначенням «Для будівництва і обслуговування житлового будинку».





Скріншоти з карти  сайту http://gis.chernigiv-rada.gov.ua/

На сайті сайту kartagoroda.com.ua  - видно, що вулиця не доходить до вул. Маресьєва, тобто не є наскрізною для проходу від Маресьєва до пологового будинку.



Також цікавим є той факт, що коли створювався «Еко-парк», однією з головних умов для надання дозволів змінити статус з земель «для ведення сільського господарства» на «для будівництва будинків» було те, щоб всі власники на правах безоплатного сервітуту передали у комунальну власність клаптики розміром у 1-7 сотки землі, в залежності від місторозташування та форми ділянки відносно майбутніх вулиць котеджного містечка. При цьому середній початковий розмір кожної ділянки був 15-20 соток Це потрібно було для того, аби дороги новостворених вулиць мали стандартну ширину та можна було прокласти комунікації (газові труби), не зачіпаючи чиїхось приватних прав на землю.

Але станом на зараз, згідно даних Публічної кадастрової карти України всі ці клаптики позалишались у власності нових (земельні ділянки «Еко-парку» перепродувались по кілька разів), або ж так званих первісних власників (декілька наближених до міської влади осіб), які скупили паї у працівників КСП ”Квіти Чернігова”. Всі вони мають статус «для ведення сільського господарства», а на ділянках побільше - збудовані будинки.

Тож оскільки власники великої та малих ділянок вул. Лазаря Барановича знаходяться в її кінці і не заважають проїзду та проходу до храму та інших будинків, які стоять на її початку зі сторони пологового будинку, вони, вочевидь вирішили використати їх для своїх потреб.



Скріншот з Публічної кадастрової карти України - де жовта позначка - видно ділянки, які огородив парканом Крюков Денис Миколайович

Початкова площа ділянки, де зараз стоїть паркан була близько 18 соток і належала Тюткалу Володимиру Миколайовичу, якому рішенням міської ради дозволили в 2019-му році змінити цільове призначення для його 9-ти соток, ще 6 залишились в статусі «для ведення особистого селянського господарства». Незабаром після зміни цільового призначення більшої частини ділянки у 2020-му році новим власником двох ділянок став Крюков Денис Миколайович.

Обом ділянка присвоїли два номери 7410100000:02:014:5211 (для 9-ти соток) та 7410100000:02:014:5212 (для ділянки у 6 соток). Ділянка у 3 сотки під номером 7410100000:02:014:5164 також для ведення селянського господарства чомусь була зареєстрована на Крюкова пізніше, ніж перші дві - у листопаді 2020-го року. Тож загальна площа землі у його власності для ведення селянського господарства - 9 соток. А на 9-ти сотках можна цілком собі встановити дачний будинок, - закон не забороняє цього робити на землях сільськогосподарського призначення, а там де будують будинок, згодом з’являється і паркан.



В той же час, на нашу думку, дещо дивним виглядає те, що паркан встановлено фактично впритул до труб теплотраси.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: паркан, Маресьєва, Крюков

Добавить в: