Другий етап сертифікації пройшли 38 учителів Чернігівщини
23 квітня закінчився другий етап сертифікації – самооцінювання вчителями власної педагогічної майстерності. Цьогоріч для участі у сертифікації зареєструвалися 47 учителів початкових класів області, 38 з них успішно пройшли перші два етапи. Це 27 педагогів Чернігівського, 5 – Корюківського, 4 учителі Прилуцького та 2 – Ніжинського районів. Загалом в Україні 1755 педагогів виявили бажання сертифікуватися та надіслали відповідні документи до центру оцінювання якості освіти України, 1171 учасник допущений до третього етапу. Його планують провести з 20 вересня по 12 листопада. Про це повідомила начальниця Управління Державної служби якості освіти у Чернігівській області Тетяна Маханькова.
Нагадаємо, Державна служба якості освіти України спільно з Міністерством освіти і науки та Українським центром оцінювання якості освіти третій рік поспіль реалізують пілотний проєкт із сертифікації педагогічних працівників. Вона відбувається у три етапи упродовж року, це – незалежне тестування, самооцінювання власної педагогічної діяльності та вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.
Участь добровільна. Педагоги, які успішно пройшли сертифікацію, отримають 20% надбавку до заробітної плати. Також успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової/позачергової атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.
У 2019 році на Чернігівщині пройшли сертифікацію 17 учителів (гранична чисельність учасників по області була 28), у 2020-му – 34 (квота – 49).
Декілька вражень від сертифікованих учителів минулих років: Софія Степаненко, вчителька початкових класів Чернігівської загальноосвітньої школи I-III ступенів №6: – Дуже добре, що з’явилася можливість діагностувати свої знання і уміння, відчути рівень професійної майстерності через «сканер» сертифікації. Тепер, коли випробування вже позаду, я чітко розумію, до чого мені потрібно прагнути, які нові навички потрібні для досягнення успіху в сучасному світі. Мені стали близькими прояви дитячої душі й виклики розуму. З’явилося бажання змагатися з собою й ділитися енергією розвитку з оточенням.
Тетяна Введенська, вчителька початкових класів Новгород-Сіверського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітній навчальний заклад» І ступеня «Дзвіночок»: – Для мене сертифікація стала способом перевірити себе та впевнитися у своїх можливостях. Це був поштовх для самовдосконалення. Винагорода для мене – це набуття нового досвіду, гідний життєвий урок.
Валентина Десятник, вчителька початкових класів Новгород-Сіверської гімназії №1 імені Бориса Майстренка: – Сертифікація – можливість не просто перевірити свої знання, а й удосконалити професійні навики. Найголовніше – це віра в себе, у справу, яку я роблю з любов’ю та величезним бажанням до самовдосконалення. Успішно здолавши усі етапи, я з упевненістю можу сказати, що сертифікація – це неоціненний досвід, якого набуває кожен учитель.
Марина Ковбаса, вчителька початкових класів Анисівської загальноосвітньої школи I-III ступенів імені Івана Франка: – Це був виклик собі: «Чи зможу я?» Мотивація для подальшої праці над собою, над своїм професійним зростанням. Впевненість, що обраний шлях правильний.
Лариса Галета, «Деснянка» №19 (858) від 13 травня 2021
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: сертифікація, учитель, Галета, Деснянка