Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові в травні зросте вартість обслуговування багатоквартирних будинків і прибудинкових територій?

У Чернігові в травні зросте вартість обслуговування багатоквартирних будинків і прибудинкових територій?

Цього тижня на дошках оголошень у багатоквартирних будинках Чернігова з’явилися оголошення про підвищення вартості обслуговування будинків і прибудинкових територій. На аркуші паперу А4 дрібним шрифтом надруковано перелік послуг, що надаються конкретному будинку і вартість, яка набуде чинності із 1 травня цього року.





Так, у мікрорайоні Масани у звичайній 9-поверхівці ціна обслуговування 1 квадратного метра житла з підвищенням становитиме 9,67 грн. для мешканців другого і вище поверху, для мешканців першого поверху тариф нижчий ( через те, що вони не користуються ліфтом) – 8,32 грн. Це при тому, що вивезення твердих побутових відходів виокремлено в окрему послугу і до переліку послуг з утримання будинку і прибудинкової території не належить. Якщо за 1-кімнатну квартиру власники сплачували 248 грн. за місяць, то після подорожчання квартплата сягатиме майже 400 грн.

Згідно з офіційним повідомленням КП «ЖЕК-13», підставами такого суттєвого здорожчання називають зміну розрахункових показників, які безпосередньо впливають на розмір вартості та не залежать від Управителя. Серед цих показників виокремлено збільшення мінімальної заробітної плати на 45% (у 2019 році – 4173 грн., 2021 – 6000-6500 грн), ріст вартості будівельних матеріалів, паливно-мастильних матеріалів, інструментів, інвентарю. Крім цього, в компанії вказують на збільшення обсягів з поточного ремонту житлового фонду, зміну періодичності скошування трави з 3 до 5 разів. Також у повідомленні вказується, що перерахунок кошторису витрат на утримання будинків і прибудинкової території здійснено на підставі договору про надання послуг з управління. «Нові ціни на послуги з управління набирають чинності з 01.05.2021 року», - йдеться у повідомленні ЖЕК-13.

Водночас у Чернігівській міській раді уточнили, що зараз тарифи встановлюють управляючі компанії, ґрунтуючись на договірних відносинах із споживачами. На думку міського голови Владислава Атрошенка, є підстави для підвищення вартості послуг і необхідність цього, хоча б бажано, аби завершився карантин і запрацювала економіка.

На початку квітня на нараді у Чернігівській міській раді Владислав Атрошенко сказав, що у Чернігові не будуть піднімати комунальні тарифи до кінця локдауну. Йдеться про вивіз сміття та квартплату.

«Питання про збільшення тарифів на період локдауну я просив би відкласти. По завершенню карантину ми проведемо слухання. Збільшення мінімальної заробітної плати, ціни на електроенергію, тобто всі складові собівартості вже декілька разів зростали, і ми повинні будемо дофінансовувати з бюджету ЖЕКи. Це – добра справа, та вона призводить до того, що у нас загальмовуються інші напрямки, і це має негативний відбиток на розвиток міста», – процитували Владислава Атрошенка журналісти Суспільного. А втім, побачимо – чи зростуть з 1 травня тарифи, чи станеться це після завершення локдауну?

Громадський активіст Олександр Гашпар вказує, що вартість послуг з обслуговування будинку визначається у договорі між ОСББ (якщо воно створене в будинку) і управителем. У цьому випадку управителя як компанію обирають мешканці. Але не скрізь у Чернігові створені ОСББ, а тому для переважної більшості житлових будинків управителів призначив виконком міськради за поданням управління ЖКГ. І вартість послуг були прописані для кожного окремого будинку. «Але тут є одна проблема: договір є тільки у замовника – управління ЖКГ та виконавця – компанії-управителя. А ось мешканці непроінформовані й необізнані, як і на яких підставах будуть змінюватися ціни на обслуговування житла», - зазначив Олександр Гашпар.

Він також зауважив, що міський голова, в принципі, не може впливати на договірні відносини між замовником і виконавцем послуги з управління будинком, зокрема, на ціноутворення і час схвалення цих рішень, однак у Чернігові зараз не виключені підходи управління «в ручному режимі». А тому оголошення про зростання вартості послуг на під’їзді вчора було, а сьогодні – вже немає.

До речі, під час дискусії у соцмережах мешканець житлового будинку по вул. 1 Травня зазначив (обслуговуюча компанія – ПП «Техкомсервіс»), що у них зміна тарифу на обслуговування будинку відбулася у лютому – до 4,19 грн. за квадратний метр житла (до цього була вартість 3,25 грн). Ще в одному будинку по цій же вулиці тариф з березня зріс з 4.19 грн. за квадратний метр до 5.5 грн. Тобто, кожен будинок у Чернігові має свій перелік послуг на обслуговування та їх вартість.





Про це розповів і керівник ПП «Техкомсервіс» Павло Большаков. Ця компанія зараз обслуговує 55 багатоквартирних будинків у Чернігові. За його словами, зміна вартості послуг із обслуговування будинків відбувається у межах чинного законодавства – жителі будинку проводять збори та вирішують – збільшувати чи зменшувати тариф. «У нас є вартість і 4 грн, і 6 грн за квадратний метр, це залежить від того, скільки жителі хочуть витрачати коштів на поточний ремонт. Перегляд тарифів – це постійно триваючий процес, десь тариф збільшується, а десь навпаки – зменшується», - зазначив Павло Большаков.

Питання тарифів – завжди політично чутливі. Українські політики навіть на місцевому рівні навчилися ним вправно керувати – ніхто ж не буде підвищувати тарифи напередодні виборів, якщо навіть в цьому буде нагальна потреба! Зачекають, а потім – будуть говорити, що немає іншого шляху. А що залишається споживачам? Мовчати і сплачувати? Чи контролювати керівну компанію чи об’єднуватися в ОСББ і самостійно регулювати витрати на утримання свого житла? У період місцевих виборів ледь не всі політичні сили говорили про справедливі й економічно обґрунтовані тарифи. Наразі ніхто жодних заяв не робив. І чи зробить?

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: тарифи, квартплата, житло, ЖЕК, Большаков, Атрошенко

Добавить в: