На Чернігівщині сформують батальйони територіальної оборони
У військкоматі у травні знову збирають резервістів, аби провести їх бойовий вишкіл. Такою була реакція Міноборони на скупчення військ Російської Федерації поблизу українських кордонів.
Олег Гончарук, військовий комісар Чернігівського об’єднаного міського ТЦК та СП: «Наш територіальний центр комплектування та соціальної підтримки планово проводить призов юнаків на строкову військову службу. Відбір громадян для військової служби за контрактом. Ми викликаємо військовозобов’язаних, які перебувають у нас на військовому обліку в територіальному центрі, на планові збори по військових частинах».
Згідно з проєктом закону про територіальну оборону розроблених генштабом, який наразі уже у парламенті. Ці підрозділи будуть формуватися за територіальним принципом. Вони прикриватимуть державний кордон, будуть боротися з диверсійними групами, охороняти міста, важливі об’єкти державного та місцевого значення.
Олег Гончарук, військовий комісар Чернігівського об’єднаного міського ТЦК та СП: «Окрема бригада територіальної оборони формується в кожній області нашої держави. В кожному місті обласного значення, а також районів, формується окремий батальйон територіальної оборони. Керівниками територіальної оборони на місцях є: в області – голова обласної державної адміністрації, в місті обласного значення, раніше такої вимоги немає, а після прийняття проєкту закону, міський голова. До територіального резерву зараховуються військовозобов’язані віком до 60 років».
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Нам вперше потрібно це пройти, щоб у нас був чітко сформований загін територіальної оборони, всі знали, що робити в разі, якщо особливий час стане військовим».
До формування батальйону та бойової підготовки його бійців планують залучити тих, хто отримав бойовий досвід на Сході. Регіональні громадські формування з 2014 проводять бойовий вишкіл, аби завжди тримати порох сухим.
Євгеній Руденок, учасник АТО: «Противник зараз стягнув вздовж всього кордону свої війська. Ситуація критична. І, на жаль, що саме зараз почали підіймати питання про територіальну оборону. Ми активно проводили тренування для резервістів Чернігівської області в 2019 році, коли був введений військовий стан, в якості інструкторів».
Володимир Мироненко, голова координаційної ради ветеранів АТО, ООС при ОДА: «Зараз у нас є бойові люди з досвідом – і молоді люди, і ветерани, які знають, як діяти в таких ситуаціях. І це вже є злагоджені колективи.
Євгеній Руденок, учасник АТО: «Ми зараз намагаємося запустити проєкт про інформування і тренування саме цивільного населення, яке буде знаходитися в місцях, якщо ці місця будуть під окупацією ворога».
Минулими вихідними близько 80 чоловік, які уже були на фронті, з 10 регіонів області пройшли бойове злагодження. Хлопці відпрацьовували план дій в особливих умовах.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.