Скандинавська зброя у Чернігівському історичному музеї
Понедельник, 5 Апреля 2021 12:57 | Просмотров: 2050
Період IX-X століть в історії часто асоціюється не лише з першими князями Київської Русі, становленням самої держави, а й вікінгами. Про вікінгів та археологічні дослідження Суспільному розповів історик Володимир Пилипенко.
Варяги, нормани, варанги, вікінги – вони мали різні назви у різних народів. Це був їх «зоряний час». Невеличкі групи скандинавських купців-воїнів проникали у найвіддаленіші куточки Європи, а їхні грабіжницькі напади наводили жах на мешканців Європи.
Велика кількість скандинавів була і на Русі. Але на відміну від Європи, на Русі вони не займалися грабунком, а торгували чи були військовими найманцями.
Навколо Чернігова збереглося кілька дружинних таборів (невеликі «військові бази» тих часів), де є багато курганних поховань. Частина із них досліджена археологами. У цих похованнях знайшли досить багато зброї.
Археологічні дослідження Шестовиці розпочалися ще у XIX столітті і тривають досі. В експозиції Чернігівського історичного музею можна побачити мечі, що були знайдені під час розкопок 1920-х років.
Довгий бойовий ніж - скрамасакс
Найновішим прикладом скандинавської зброї на виставці у музеї є скрамасакс – довгий бойовий ніж довжиною 58 см. Він був знайдений у 2006 році.
Дослідження тривають, а нові знахідки можна буде оглянути у музеї. Звичайно, коли карантинні заходи дозволять це зробити.
Якщо вас цікавить історія Чернігівщини, можете переглянути відео пригодницької експедиції "Артефакти".
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.