Думав, одна грижа, а їх дві
— Одужую після операції, — розповідає Ігор Яворський із села Бахмач-1. Лежить у Бахмацькій центральній районній лікарні, у хірургії. — У мене пахова грижа. Причому двостороння. Прооперували обидві в один день, 23 березня. Під місцевим наркозом. Вшили сіточки. Вже добре почуваюся. Ходжу, їм. Діагностували в кінці січня одну, правосторонню. До березня налаштовувався на операцію. Защемлення, слава Богу, не допустив. Приїхав, а виявилося, що й зліва є. Отаке випробування у 61 рік.
Сергій Чалий
— Пахові грижі виникають і в жінок, і в чоловіків, — пояснює Сергій Чалий, хірург, генеральний директор Бахмацької центральної районної лікарні. — У чоловіків частіше. Бо анатомічні особливості. Паховий канал містить сім’яний канатик, який і є провідником для грижі.
Це дуже поширене захворювання. Виникає і через слабкий апоневроз (слабкі м’язи, сухожилки), і через фізичні навантаження. Оперуючи, обов’язково вшиваємо сітки-алопланти. Ніби латку накладаємо. Алопланти різноманітні. По ціні, якості, розмірах. Штучні, із поліпропілену.
Найголовніше — не допустити защемлення грижі, — застерігає лікар. — Прооперувати планово. Та останнім часом люди сидять до останнього вдома. Поступають, в основному, тяжкі запущені випадки. Защемлені грижі абсцеси (нагноєння) після апендицитів, холецистити хронічні, виразкові хвороби — кровотечі або перфоративні виразки шлунка.
Не помітити розладу здоров’я неможливо. Перший сигнал — біль, температура.
Найстарший хірургічний пацієнт був під 92 роки. Були і по 86, і по 82.
У нашій лікарні четверо хірургів, це разом із сумісниками. Плюс три інтерни. П’ять анестезіологів. Три травматологи, є травматологічне відділення.
Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №13 (1820), 1 квітня 2021 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.