Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігів перевірили на доступність для маломобільних груп населення

Чернігів перевірили на доступність для маломобільних груп населення

«Ревізори» від команди Доступно.UA протягом двох днів будуть перевіряти Чернігів на доступність для маломобільних груп населення. Сьогодні, 23 березня організатори, два чоловіки, що пересуваються на візочках та волонтери з Києва та Чернігова - батьки дітей з інвалідністю а також журналісти гуртом перевіряли комунальні установи та громадські заклади на предмет того, чи пристосовані вони для відвідування людей з обмеженими можливостями пересування. Це вже другий приїзд команди Доступно.UA, минулий відбувся у червні 2020-го року.



Зустріч намітили на 12.00 біля дверей Чернігівської міськради. На початку перевірки координаторка з Києва Віта Жигаліна пояснила, що їх ціль зафіксувати максимальну кількість доступних місць для відвідування маломобільними групами населення, та нанести їх на мапу у спеціальному додатку, аби ними могли скористатися люди з інвалідністю та мами з колясками.
- Умовно, кажучи, людина з інвалідністю, яка живе в Чернігові може ввести в цьому додатку потрібні параметри та дізнатися, де із закладів (кафе, банк і т.д.) є туалет для людей з інвалідністю і що ним можна скористатися. Ми вважаємо, що доступність для таких людей - є в тому числі конкурентною перевагою для бізнесу.

- Вже встигли перевірити 26 міст, в рамках цьогорічного проекту - Чернігів - стане шостим містом. Попередньо було перевірено 28 міст.

- В нас є спеціальна анкета, в неї ми будемо вносити дані про параметри споруд (ширину дверного проходу, наявність пандусу та кут його нахилу) та дорожніх проїздів, переходів, які відповідають комфортним умовам пересуванню людей з обмеженими можливостями.



На зустріч прибуває 37-річний Роман Безлюдний та 45-річний Сергій Шурута, які є членам обласної громадської організації «Інтеграція».



Роман Безлюдний

Роман розповідає, що в 2003-му році попав в аварію біля готелю «Україна», коли їхав до Чернігова з похорон. Його візок називається «Артем 220» і на ньому, наприклад, неможливо скористатися гусеничним підйомником, який є в наявності в міськраді Чернігова. Тож Роман навіть і не намагається взяти участь в експерименті, оскільки з його досвіду, якщо йому потрібно зайти до мерії - він кличе двох охоронців, які підіймають наверх спершу його візок, який важить більше 100 кг., а потім самого чоловіка, чия вага трохи більше 60 кілограмів.

Чоловік поскаржився на підземний перехід біля готелю «Україна», який було відремонтовано в 2018-му році:

- Не працює кнопка виклику з листопада по березень включно. Спуститися туди вниз нереально одній людині на візку без підтримки, особливо тим категоріям людей, що є інвалідами через травму шиї чи спинальники. А плитка там яка - це просто жах!

Також він розповідає, що проектувальники доріг та закладів у місті чи не розуміють чи роблять вигляд, що це дуже складно зробити правильний кут нахилу пандуса чи з’їзду, аби це було зручно колясочникам.

- Я на своєму «Артемі» пересуваюсь по місту цілий рік, навіть на рибалку їжджу, знаю місця в Чернігові, де навіть колясочнику до води спуститися безпечно.



Сергій Шурута

На відміну від Романа у Сергія візок механічний з велоприводом моделі «Іскра», на якому він пересувається останні 6 років. Якщо відстібнути частину конструкції, то її можна доправити східцями за допомогою підйомника разом с пасажиром, які ведуть до холу міськради. Ця процедура підйому та спуску - зайняла у охоронців міськради близько 10 хвилин. Могло б бути й швидше, але через те, що користуються підйомником не частіше декілька разів на рік, то не відразу розуміють, які кнопки за що відповідають. В цілому чоловіки на вході поставилися до своєї задачі досить відповідально й енергійно і видно, що при потребі, вони б, в тому числі, могли затягнути нагору візок і без допомогу підйомника.









Підйомник LG 2004 італійського виробника італійського виробництва, як пояснили охоронці міськради

Сергій Шурута розповідає що живе в селі Слобода чернігівського району, що в 20 км. від Чернігова. Звідти по трасі добирається до обласного центру за 45 хвилин. Одного разу в 2015-му році його на дорозі збила жінка, на щастя постраждала тільки коляска. Коли приїздить до Чернігова користується чи не єдиною доступною в місті для колясочників перукарнею, яка розташована на території залізничного вокзалу. Окрім «Іскри» має в арсеналі електроскутер. По хазяйству допомагає соціальний працівник. В Чернігові орієнтується досить добре, бо часто тут буває. Сергій Шурута не ходить самостійно 25 років через хворобу. Каже, що про допомогу незнайомих людей майже ніколи не просить, сам справляється.







Після міськради команда Доступно.UA проінспектувала аптеку-музей, що знаходиться в приміщенні колишнього готелю «Десна» (проспект Миру, 20), ширина двірного отвору тут склала 75 см., коляска Сергія Шурути пройшла без проблем, також досить просторо було в залі для відвідувачів аптеки.





Біля кафе «Green coffee-shop» Сергій Шурута сумно зітхнув, адже пандус дещо не відповідав параметрам, які б дозволяли заїхати всередину на колясці. Проте гарний рівень доступності виявився в магазині «Біля площі» - там велоколяска Сергія пройшла без проблем, можна було і вільно пересуватися, хоч і по невеликому, але комфортному торговому залу.









Остаточні результати інспектування будуть оприлюднені пізніше, про що ми повідомимо наших читачів в окремій публікації.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: маломобільні, колясочники, інваліди, доступність, міськрада, Шурута, Безлюдний

Добавить в: