Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 475 тисяч кубометрів піску планують видобувати на Десні біля Чернігова

475 тисяч кубометрів піску планують видобувати на Десні біля Чернігова

475 тисяч кубометрів піску планують видобути на Десні. На північ від острова Телячий у Чернігові, що біля автомобільного мосту. Спеціальний дозвіл на це компанії «Чернігів Екоінвест» можуть надати депутати на сесії Чернігівської міської ради 25 березня.



У разі отримання погодження від міськради, компанії «Чернігів Екоінвест» потрібно буде отримати ще ряд дозволів на проведення робіт, зокрема від інституту геології, розповів Дмитро Моісеєнко.

«Це не нове родовище, а старе, яке ми зараз реанімуємо. Це перший крок для розробки первинної документації і перші дослідні роботи. Ми виступаємо як інвестори з очищення Десни, ми не компанія, яка буде чистити, ми інвестори зі створення проектної документації», – сказав директор компанії «Чернігів Екоінвест» Дмитро Моісеєнко.

За його словами, на кожну ділянку треба розробляти окремий проект. Пісок добуватимуть на протяжності 1 кілометра русла річки.

«Аби зайти на землі державної власності і проводити там якісь роботи треба відповідно отримати згоду та підготувати документи. На сьогодні чинним законодавством, а саме статтею 86 водного кодексу передбачається проведення русло-очисних робіт в руслах річок. Отже, такі роботи загалом є дозволені», – сказав начальник відділу взаємодії зі ЗМІ Деснянського басейнового управління водних ресурсів Дмитро Павленко.

Добування піску може стати одним з кроків з очищення русла Десни, сказав Дмитро Моісеєнко. Добувати пісок у разі отримання всіх погоджень планують після нересту, у червні – липні цього року. Однак, аби очистити русло Десни потрібно проводити роботи одразу в декількох місцях.

«Ця робота біля острова Телячий мало чого дасть. Тому що між залізничним мостом і автодорожнім також дуже мілко. Роботи треба проводити і вище за течією, на північ від острова Телячий. А це означає, якщо робити без проектних робіт і потім не дотримуватися цих вимог, то річка може піти правіше», – сказав генеральний директор «Чернігівського річкового порту» (1998 - 2010 рр.) Валентин Тоцький.

Скільки коштуватиме проект і видобування піску на Десні поки невідомо.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пісок, річка Десна, остров Телячий, «Чернігів Екоінвест», Дмитро Моісеєнко, UA: Чернігів

Добавить в: