Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 25% дітей надсилають свої інтимні фото, показують себе оголеними і зустрічаються з незнайомцями

25% дітей надсилають свої інтимні фото, показують себе оголеними і зустрічаються з незнайомцями

73% дітей ніколи не розкажуть дорослому про те, що з ними відбувається в інтернеті. Про це говорять результати дослідження, проведеного міжнародною благодійною організацією «Служба порятунку дітей» у партнерстві із уповноваженим Президента України з прав дитини.



Це перше подібне дослідження виконане на території України, яке стосувалося сексуального насилля над дітьми в інтернеті.

Світлана Ющенко, психологиня: «Насильство в інтернеті сексуального плану – це ж те саме насильство, як і в житті, яке стосується, в першу чергу, порушення кордонів».

4700 школярів та школярок зі всієї України взяли участь в опитуванні, в інтернеті 90% з них проводять від 3-5 годин на день, і майже 25% опитаних потрапляли хоча б в одну із ситуацій сексуального насильства чи експлуатації, за останній рік. Кожна п’ята дитина в старшій школі спілкувалася з незнайомцем в інтернеті про інтимні відносини і готова з ним зустрітися. Одну із десяти дітей у віці 11-15 років протягом минулого року просили надіслати своє оголене фото. Одна з п’яти дітей старшого віку отримувала такі пропозиції ще частіше.

Світлана Ющенко, психологиня: «Більшість наших дітей навіть не розуміють, що над ними чиниться. Коли їх просять надіслати фото, коло вони перший раз бачать, наприклад, інформацію сексуального характеру, вони навіть не ідентифікують, що з ними відбувається. Більшість із них наскільки вражені, що, якщо їх в цей час запитати, а що вони відчувають, вони не зможуть сказати».

Сором, страх чи огида від знайомства з матеріалами сексуального характеру в інтернеті чи від прохання незнайомця надіслати приватне фото, – саме це відчувають наші діти. І якщо дорослий не втрутиться та не допоможе, можуть бути негативні наслідки для психіки неповнолітнього.

Світлана Ющенко, психологиня: «Дуже багато таких випадків переноситься в життя. Коли, наприклад, мої кордони порушені, я не змогла їх відстояти, до батьків я не звернулася, не запитала, як це робити, вчителі не знають. Дитина вариться в своєму емоційному переживанні і фактично це може надламати її психіку».

Аби цього уникнути, батькам рекомендують вибудовувати зі своїми дітьми, перш за все, саме довірливі стосунки. Коли дитина може запитати будь-що і отримати притомну відповідь, а не відмашку.

А стосовно користування інтернетом, то замість повної заборони, краще встановити сімейні правила: не додавати в друзі незнайомців, спілкуватися в соцмережах ввічливо і не розголошувати подробиць свого життя, і пам’ятати правило «ні».

Світлана Ющенко, психологиня: «Правило «ні» існує для того, щоб відсилати любі фото, які пов’язані з твоїм тілом: «Твоє тіло – твоє діло».

Підсилювати авторитет батьків і працювати над сексуальним вихованням покликана і школа, де дитина проводить більшу частину свого часу.

Журналісти телеканалу «Дитинець» поцікавилися у Центрі професійного розвитку педпрацівників Чернігова, як вони працюють з освітянами, які також мають говорити з дітьми про інтимне. Тут рекомендують починати вже з 1-2 класу.

Ілона Гусєва, практична психологиня Центру професійного розвитку педагогічних працівників: «Як дитина повинна відноситись до свого тіла, чи повинна вона демонструвати своє тіло, якщо її просять, де дитина повинна сказати «ні», де не можна торкатися, де мої кордони. Тобто первенція завжди важливіша, ніж те, коли ми вже, скажемо так, маємо якийсь негативний досвід і результат щодо дітей».

Для вчителів Центр професійного розвитку також влаштовує тематичні тренінги, майстер-класи чи наприклад ті ж зустрічі з сексологами.

Ілона Гусєва, практична психологиня Центру професійного розвитку педагогічних працівників: «В нашому центрі є сексолог як спеціаліст, який доносить до вчителів, займається навчанням вчителів сексології: як вони повинні працювати з дітьми в цьому напрямку».

Якщо ви дізналися, що ваша дитина все ж мала листування в інтернеті з незнайомцем, який вимагав від неї спілкуватися на інтимні теми чи надіслати фото такого характеру, то в жодному разі про це не мовчіть. Потрібно звернутися до психологів, а головне – у поліцію, аби перш за все дитина усвідомила, що те, що з нею відбулося – це не правильно. Незнайомець по той бік монітору порушив її приватні кордони і має за це відповідати.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сексуальне насилля, діти, дослідження, «Дитинець»

Добавить в: