Здійснив дитячу мрію у 35: як чернігівець Роман Бойченко створив міні-залізничну станцію вдома
Среда, 3 Марта 2021 21:17 | Просмотров: 1873
Ціле місто з залізничною станцією в кімнаті багатоповерхівки Романа Бойченко та його дружини. Вони моделюють макет у себе вдома. Витратили на нього близько двох років, та повністю не завершили. На макет міста в мініатюрі розміром два з половиною на півтора метри подружжя виділило цілу кімнату у своїй квартирі в Чернігові. Коли їх піврічній син підросте, закриватимуть її на замок. Який має вигляд дитяча мрія 35-річного Романа?
Залізниця на всю кімнату. 35-річний Роман Бойченко здійснив мрію свого дитинства. Це макет з цілим містом всередині він майструє більше двох років.
«Почалося все з того, що мені подарували макет залізниці, це був один локомотив, кільце і два вагони. Я все життя мріяв мати залізницю, з самого маленького дитинства. Тоді це було фінансово неможливо для сім’ї і дуже складно купити в радянський час», – пояснює Роман Бойченко.
Пізніше Роман купив дошку з ДСП розміром два з половиною на півтора метри щоб туди помістити рейки та вагон. Коли познайомився з Іриною, майбутньою дружиною, вона підтримала його захоплення. Додала місту життя.
«Першим елементом будівництва на нашому макеті були скелі. Ми поїхали в село. У Іри там батьки живуть, вони топлять дровами. Лежала купа дров. Іра знайшла уламки, привезли їх додому і за два дні вона їх розфарбувала і перетворила на чудові гори».
Ірина Бойченко, дружина Романа, каже, що загалі не могла мріяти, про таке. Чоловік не думав, що я настільки просунута в цьому. Коли я почала робити він подивися і сказав: «Ого!» Я робила в основному ландшафт, тобто це вся трава, дерева, гори.
Для макету вирішили виділити цілу кімнату в квартирі.
Оскільки до подружжя приходять діти, а вони звісно полюбляють до всього доторкнутися, все помацати, поїздити, то родина вирішила зробити окрему кімнату.
В місті з залізничною станцією вирує життя. На макеті 11 будинків, є корови, кози, зайці та собаки, а також гори, зруйнований міст та тунель.
Спочатку тунелю не було на макеті. Але родина Бойченків вирішила, що це було б цікаво, бо у потяга світяться фари. Тому і зробили тунель з пінопласту.
Кількість елементів Роман ніколи не рахував. У кожного є своя історія.
«Для пам’ятника я знайшов звичайного радянського солдатика, пофарбували його і поставили на підставку із пінопласту, на якому написано «Свобода». У нас є ресторан, всередині нього є фігурки. Там сидять дві жінки, які обговорюють останні новини із життя. Є також робочі хлопці, які тягнуть кабель, він зроблений із звичайного мідного дроту, натягнутий на котушку.
Майже всі деталі на макеті німецького виробництва. Чоловік замовляє їх у Європі, або ж отримує у подарунок. Наприклад, локомотив може коштувати близько 300 євро. Вагони відносно недорогі, вони коштують 20 євро, дорожчі локомотиви та елементи управління.
В кімнаті, де розміщена залізниця мала б бути дитяча для піврічного сина Бориса. Батьки кажуть, щойно син підросте кімнату зачинять на замок.
«Мені та іншим це приносить задоволення, коли до приходять знайомі дивитись і говорять «Вау, ось це звісно круто». Їх реакція, сміх, здивованість. Все це приносить задоволення, що це моя робота – розказує дружина Романа.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.