Чернігівська область нарешті отримала бюджет на 2021 рік
Олена Дмитренко, голова Чернігівської обласної ради: «Шановні колеги, вітаю. З сьогоднішнього дня наша область працює з бюджетом».
Чернігівська область нарешті отримала бюджет на 2021 рік. Після оголошеної перерви на засіданні сесії 12 лютого, 26 числа роботу було поновлено і затверджено головний кошторис області. Тоді депутати взяли паузу через неготовність брати на себе одноосібну відповідальність за бюджет, розроблення якого обов’язок облдержадміністрації, а також через відсутність пояснень зі сторони виконавчої влади, у який спосіб планується закривати дефіцит у 370 мільйонів, і за яким принципом розподілятимуть освітню і медичну дотацію між громадами.
Дмитро Блауш, заступник голови Чернігівської обласної ради: «Все ж таки на сьогоднішній день, враховуючи можливо якусь і спільну відповідальність, ми дійшли до якогось загального рішення. Але проблема недостачі 372 мільйонів гривень, не вирішена. Я для себе, це я говорю особисто від себе, шановна Анна Миколаївна, хотів би почути можливо публічну впевненість, чи даєте ви слово, що ці гроші будуть знайдені, і чи готові ви нести за це повну політичну відповідальність».
Анна Коваленко, голова Чернігівської ОДА: «За реалізацію цього бюджету адміністрація несе відповідальність. Це передбачено статтею закону «Про місцеве самоврядування».
Взяти відповідальність за головний фінансовий документ області виконавчій гілці влади – це була умова коаліції, за виконання якої депутати і підтримали наразі бюджет. У тому числі і партія «Рідний дім», лідером якої є Владислав Атрошенко. Обранці від цієї політсили послідовно відстоювали принципу прозорого і справедливого розподілу бюджету між всіма громадами.
Олена Дмитренко, голова Чернігівської обласної ради: «На сьогодні ми – обласна рада і обласна адміністрація – почали чути один одного. Що дуже важливо. Якщо ми збережемо таку тенденцію і надалі, то ми будемо працювати продуктивно».
Як повідомила голова обласної ради, наразі досягнуто домовленостей і у питанні розподілу 170 мільйонів дотацій з держбюджету. Якщо у першому варіанті ОДА пропонувала розподіл за принципом 10% громадам, а решта – в обласний бюджет, то врешті решт проголосували за 75% - для обласного бюджету, 20% - для громад і 5% - для міста.
Олена Дмитренко, голова Чернігівської обласної ради: «Дотація розподілятись по громадам буде спільним розпорядженням обласної ради і обласної адміністрації. Тобто ми будемо обговорювати кошти на яку громаду і скільки. Це те, що ми просили на першому засіданні. Ми не хочемо, щоб не було ручного розподілу дотацій».
Бюджет 2021 року є соціальним. Більше 90% коштів спрямують виключно на захищені статті – це зарплати і енергоносії. Через дефіцит коштів виконати його повністю наразі неможливо. І коли ресурс буде вичерпано остаточно, то саме виконавчій гілці влади – Чернігівській облдержадміністрації – доведеться взяти на себе відповідальність. У той же час Олена Дмитренко, яка очолює обласну раду, запевнила, що депутатський корпус й надалі займатиметься бюджетом області. В тому числі допомагатиме ОДА вишукувати можливість закрити дефіцит у 370 мільйонів.
Олена Дмитренко, голова Чернігівської обласної ради: «Обласна рада і депутати не будуть стояти осторонь. Ми будемо всіляко намагатися відшукувати можливості наповнення бюджету. Чому? Тому що це наша спільна робота і обов’язок».
Загальний розмір доходів і видатків обласного бюджету на 2021 рік, з урахуванням міжбюджетних трансфертів, 2,4 мільярди гривень. Основним джерелом надходжень загального фонду обласного бюджету є податок та збір на доходи фізичних осіб, у сумі 976 мільйонів гривень. Рівень же державної підтримки, порівняно з минулим роком, зменшується: за загальним фондом на 9%, за спеціальним на 18%.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.