Вперше у нашому місті проведуть фестиваль монументального мистецтва
Перезавантажити монументальне мистецтво.
Перше в нашому місті проведуть фестиваль присвячений цьому різновиду живопису. Протягом трьох днів у травні – з 14 по 16 число – влаштовуватимуть екскурсії, виставки, кінопокази, лекції та майстер-класи, які допоможуть глибше вивчити цю історико-культурну спадщину та її місце в сучасному світі.
Олена Загребіна, авторка проєкту: «Це пілотний варіант фестивалю. Ми тільки починаємо працювати з цією темою взагалі в Україні. Тому що це питання якраз актуальне по всім регіонам. Тому вирішили вибрати тему спадкоємність».
Авторка проєкту пропонує всім, хто зацікавиться цією темою, не просто дізнатися, які приклади монументального живопису у Чернігові збережено, а й подискутувати на тему їх місця і ролі в екстер’єрі міста. Фестиваль має в тому числі і стати майданчиком для такого відкритого діалогу.
Олена Загребіна, авторка проєкту: «Таким самим чином ми закладаємо підвалини подібної роботи для інших регіонів України, які б могли взяти за приклад подібну історію».
Ще одна місія майбутнього фестивалю – переосмислення цього різновиду мистецтва. Чи не вперше його включать у програму екскурсій, показавши туристу ще одне обличчя Чернігова.
Олена Загребіна, авторка проєкту: «Під час фестивалю відбудуться певні екскурсії, які будуть першими ластівками оновленого бачення нашого міста. Де вже долучаються і більш такі пізні надбання, такі цікаві артефакти».
Основними локаціями для проведення фестивалю стане художній музей імені Григорія Галагана та літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського. На території останнього, до речі, знаходиться один з найцікавіших прикладів монументального мистецтва, автором якого є Іван-Валентин Задорожний. Знайомство з творами цього митця також включено до програми фестивалю.
Наталія Коцюбинська, заступниця директора музею-заповідника Михайла Коцюбинського: «Ця скульптура має назву «Криниця Коцюбинського», тому що вона дійсно складена у вигляді криниці, з дерев’яних різьблених частин. Певна річ, що вона є окрасою не лише нашого музею, а й окрасою всього Чернігова. До речі, хочу сказати, що ця наша скульптура була занесена навіть в книгу рекордів України. Тому що це єдина унікальна річ, присвячена творчості одного письменника».
Загалом же учасникам фестивалю представлять твори таких художників-монументалістів, як Олександр Саєнко, Галина Севрук та Ілля Товкачов, а також чернігівських митців – Євгена Кріпа, Євгена Павлова, Віктора Магдаченка, Миколи Гайдука.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.