Залишаєш машину на узбіччі дороги? Незабаром за нею приїде евакуатор
Опадів за минулий тиждень у Чернігові випало стільки, що працівникам АТП-2528 орієнтовно знадобиться до трьох тижнів, аби вивезти сніг з тих вулиць, де він заважає пішоходам та водіям. Щодоби вдається вивозити до 3,5 тисяч кубометрів снігу. Першочергово прибирають його з вузьких доріг, де через намети ускладнений проїзд.
Паралельно з прибиранням проїжджих частин і тротуарів звільняють від снігу і приватний сектор. На випадок майбутніх опадів, для цього вже розроблено 29 маршрутів для усування наслідків негоди. АТП-2528 цьогоріч вперше прибирає приватний сектор. Раніше цим займалися районні ради.
Руслан Волок, начальник КП «АТП-2528»: «90% приватного сектору ми прочистили. Хай в одну машину, але ми ним пройшли. Зараз дочищаємо, трошки розширюємо. Також розробили вже маршрути по приватному сектору. Це 29 маршрутів».
ЖЕКи у свою чергу розчищають проїзди у дворах і парковки, а «Зеленбуд» - парки та сквери.
Міський голова нагадав, що на випадок майбутніх снігопадів, першочергово прибираються проїзди до лікарень, поліклінік, садочків, закладів освіти та громадських місць. Вплинула на якість прибирання минулого тижня безвідповідальність водіїв, які неправильно паркували свої автівки – покидали свій транспорт на дорозі, і це заважало техніці прибирати цілі смуги для руху. Що стало останнім аргументом для міської влади, придбати евакуатор.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ми утримувались від цього. Це питання довго визрівало, але ця погодна ситуація остаточно дала зрозуміти, що це необхідно здійснювати. Власник вийшов, а машини немає. Так, будуть певні невдоволення, я це все розумію».
Це питання у міській раді вже не на етапі вивчення, а на етапі реалізації. Розглядалося два варіанти, хто забезпечуватиме роботу евакуатора у місті. Перший – передати в руки бізнесу. Але тоді міська влада не контролюватиме якість та прозорість роботи.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Якщо це буде комерційне підприємство, то мені знається, що у невеликому місті йому буде важко виконувати безпосередньо свої функціональні обов’язки. Тому що будуть знаходити як впливати через силові структури, чи через кого завгодно та як завгодно. Бізнес є бізнес».
Натомість підпорядкування міській раді матиме зовсім інший характер роботи і більш контрольований результат. Власне на цьому варіанті і спинилися.
Юридично створять відповідний відділ, який працюватиме у тандемі з КП «АТП-2528».
Наразі управління ЖКГ, яке займається питанням закупівлі евакуатора та необхідного обладнання для складання протоколів, вивчає й процедуру отримання доступу до реєстру адмінправорушень та Єдиного державного реєстру транспортних засобів.
Ярослав Куц, начальник Управління ЖКГ: «Вчора в кабінеті керівника патрульної поліції з юристами управління та КТП обговорили це питання. Прямого доступу вони надати не можуть, тому що вони не є юридичною особою. Це все через Київ. Але ми пропрацюємо через сервісний центр».
Міський голова звернувся до патрульної поліції, поки питання з придбанням евакуатора вирішується, повпливати на водіїв. І брати активну участь в подальшій спільній роботі, спрямованій на боротьбу з порушниками.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «На сьогоднішній день є бідний, неспроможний, немічний «Альфа-банк», який не має можливості гаражного зберігання інкасаторських автобусів. Вони їх кидають на вулиці. Публічно прошу патрульну поліцію, зв’язатися з філією банку. На Гончій, 17 постійно стоять ці автобуси».
Саме на такі випадки потужності евакуатора, який придбає місто, має вистачати, аби справлятися з такою технікою, - наголосив Владислав Атрошенко. І доручив вивчити досвід інших міст з цього питання. Але одразу врахувати і зауваження, які виникли там на практиці.
До кінця тижня має бути врегульовано всі процедурні питання, аби на сесії 25 лютого можна було здійснити перерозподіл коштів для закупівлі евакуатора.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: снігопад, евакуатор, нарада, «Дитинець»