Як не стати жертвою телефонних шахраїв
Понедельник, 1 Февраля 2021 10:46 | Просмотров: 1719
Як убезпечити себе та близьких від телефонних шахраїв? На що звертати увагу при розмові з незнайомцями, та яку інформацію в жодному випадку не можна повідомляти телефоном? Про це Суспільному розповіла Наталія Реберг, старший оперуповноважений відділу карного розшуку Чернігівського районного управління Нацполіції в області.
«Шахрайство – це заволодіння майном громадян внаслідок зловживання довірою або обманом. Основною ознакою є довіра. Коли особа добровільно віддає своє майно без насильницьких дій. Шахрайства розраховані здебільшого на літніх людей, якщо це участь у лотереях – молодь. Взагалі, всі категорії громадян можуть стати жертвами шахраїв», – каже Наталія Реберг.
За її словами, упродовж 2020 року найчастіше людей обманювали по телефону. Поліція зареєструвала більше 1000 випадків. Сума втрачених коштів становить більше одного мільйона гривень.
У порівнянні з 2019-м роком ситуація не змінилася.
Як повідомляє Наталія Реберг, у січні 2021 року вже затримали трьох людей, які забрали гроші у літніх мешканців Чернігова.
Як убезпечити себе від шахрайства?
«Якщо до Вас зателефонували шахраї з інформацією про загиблих родичів, ДТП, тощо, негайно телефонуйте до поліції. Що стосується банківської картки – відразу зателефонувати на гарячу лінію банку або звернутися до найближчого відділення. Відразу заблокують картку щоб шахраї не змогли взяти кредит. Бажано записувати телефонну розмову на диктофон», – застерігає старший оперуповноважений відділу карного розшуку Чернігівського районного управління Нацполіції в області Наталія Реберг.
Зі слів Наталії, найбільш поширені схеми шахрайства телефоном - так звані «виграші в лотерею». Людині пропонують сплати податок, переказавши суму на електронний гаманець або поповнити рахунок. В Україні податки таким чином не сплачуються. При купівлі в Інтернеті потрібно надавати перевагу накладеному платежу.
«Якщо Ви розпізнали, що маєте справу саме з шахраями - ставте більше питань, вони цього не люблять і кладуть слухавку. Найчастіше шахраї представляються співробітниками правоохоронних органів та служби безпеки банків. Співробітники служби безпеки банків клієнтам не дзвонять і не пропонують надати реквізити банківських карток», – каже Наталія Реберг.
Наталія Реберг каже, що коли Вам надходить повідомлення, нібито від банку, інформацію потрібно перевіряти. Зателефонувати до співробітників банку і не виконувати в жодному разі вказівки шахраїв. Літнім людям зазвичай телефонують на стаціонарні телефони, а молоді – на мобільні. Перевірити незнайомий номер можна в Інтернеті або не брати слухавку.
Пам’ятайте, коли телефонують серед ночі і вимагають гроші за родича, який потрапив у халепу, потрібно ставити уточнюючі питання: як звати особу, посада, відділ, адреса служби, з якої телефонують. Ніколи не панікуйте, не поспішайте, зателефонуйте родичу, якому «нібито» потрібна допомога.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.