Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Скликана втретє 2 сесія облради таки відбулася: голосувати за програми прийшло 38 із 64 депутатів

Скликана втретє 2 сесія облради таки відбулася: голосувати за програми прийшло 38 із 64 депутатів

Скликана втретє 2 сесія обласної ради таки відбулася.

Після того, як представники фракцій меншості, що утворюють опозицію, а це «Наш край», «Європейська солідарність», «Опозиційна платформа – За життя», «Батьківщина» та «За майбутнє», демонстративно проігнорували попередні засідання 23 та 28 грудня, Чернігівщина залишилася без затверджених програм і кошторису.

Вкотре зібратися спробували вже у новому році.



Дмитро Блауш, заступник голови Чернігівської обласної ради: «Обласна рада завжди телефонує кожному депутату, кожному голові фракції, щоб підтвердити його явку. 51 людина на вчорашній день підтвердила свою явку. Зараз по реєстрації, коли я реєструвався, зайшов трошки раніше, вже було 35 людей, тобто вже більше, аніж було на двох попередніх сесіях. Думаю, що все ж таки здоровий глузд перемагає, і те, що вони реєструють свої фракції, приходять на сесії, це все ж таки розуміння, що виборці їх обирали не для якихось протистоянь, а для конструктиву і роботи на благо рідної Чернігівщини».

Остаточно цього дня зареєструвалося 38 депутатів із 64. А це більше половини. Що зробило сесію правомочною.

Незважаючи на те, що деякі фракції так і не взяли участі в засіданні, частина обранців все ж вирішила виконувати свої обов’язки.

Ігор Базалінський, депутат Чернігівської обласної ради: «Наші виборці чекають від нас ефективної роботи. Вирішення проблем Чернігівщини, а не політичних сварок. Тому ми готові простягти руку будь-яким політичним силам, які готові до конструктивної роботи».

Працювати довелося із порядком денним у майже 70 питань, серед яких про регламент облради, утворення президії, постійних комісій, оплату праці голови і заступників, та збільшення депутатського фонду, а також ухвалення галузевих програм поданих облдержадміністрацією, зокрема, соціально-економічного розвитку туризму, цивільного захисту, фізичної культури та спорту, охорони навколишнього середовища, тощо. Загалом більше 20.

При їх розгляді депутати звернули увагу на те, що представники деяких департаментів ОДА не були присутні на засіданнях комісій, в тому числі і бюджетної. А це ускладнює опрацювання самих програм. Тому попросили їх керівників долучатися і більш відповідально ставитися до своєї роботи.

Дмитро Блауш, заступник голови Чернігівської обласної ради: «Поважати депутатів – це як поважати людей, які голосували за цих людей. З великою повагою до вас, вас назначали, а їх обирали. Тому я просто попереджую на майбутнє, з бюджетом попрацюйте дуже добре, тому що в депутатів, на скільки я знаю, пропозицій велика кількість. Тому приходити треба, коли депутати кличуть, то і раз, і другий, і третій раз».

Сергій Крамаренко, депутат Чернігівської обласної ради: «Я просив би також звернути увагу обласній державній адміністрації, тих спеціалістів, яких ви на комісії делегуєте, частина з них приходить і, скажімо так, вона не в матеріалі. Вони кажуть: «Ой, я не можу прокоментувати те чи інше питання». Тому і на це треба звернути увагу. Приходити і ті, хто приходить, вони все-таки мають володіти інформацією по програмам, і по тим питанням, які вони виносять на сесію».

З цього приводу депутати також підтримали протокольне доручення до облдержадміністрації з проханням проаналізувати і детально вивчити ці та ухвалені раніше програми в розрізі їх результативних кількісних і якісних показників.

Крім обговорення програм, що стосується життєдіяльності та розвитку області, зупинилися і на звернення до Президента, Кабінету Міністрів та уряду щодо підтримки районних рад у період реорганізації, а також зростання вартості електроенергії та природного газу.

Дмитро Блауш, заступник голови Чернігівської обласної ради: «Це питання дуже болюче. І все, що в наших повноваженнях, на жаль, ціноутворення і прийняття тарифів – це не компетенція обласної ради. Але все, що ми можемо зробити задля підтримки наших людей, це звернутися до керівництва держави».

Дмитро Іванов, депутат Чернігівської обласної ради: «Але потрібно також питання розглядати комплексно. І також, щоб обласна державна адміністрація підтримала місцеве самоврядування з приводу повернення коштів в різниці тарифів. Якщо тариф необґрунтований економічно, держава має повертати комунальним підприємствам. Бо НАК «Нафтогаз» не буде розмовляти з нами, якщо не буде оплати. Підприємства будуть лягати».

Що стосується пленарного засідання, то більшість питань ухвалювалися без тривалих дискусій, адже були вдосталь розглянуті на комісіях, - зазначила очільниця обласної ради Олена Дмитренко.

Тепер обранці спільно з представниками профільних управлінь і департаментів ОДА мають опрацювати прийняті програми і розробити проєкту бюджету на поточний 2021 рік.

Олена Дмитренко, голова Чернігівської обласної ради: «До прийняття програм бюджет не приймається. Це порушення бюджетного Кодексу. Ми на сьогодні абсолютно правильно прийняли рішення – ми не зводили програми і бюджет в одне. Якщо завтра підпишемо розпорядження про сесію, то днів через 4 буде розгляд на комісіях бюджету. Попередньо ми його вже декілька раз дивилися. Але питань там багато, тому будемо працювати».

Нагадаємо, Чернігівська область одна з двох по всій Україні, що увійшли у новій 2021 без затвердженого кошторису. Відповідно до регламенту провести чергову третю сесію, де і мають розглянути бюджет, можуть вже і за 10-12 днів.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сесія, облрада, Олена Дмитренко, Дмитро Блауш, депутати, «Дитинець»

Добавить в: