Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «Симаргл на підвіконні»: чернігівське міське фентезі від письменниці Олени Терещенко

«Симаргл на підвіконні»: чернігівське міське фентезі від письменниці Олени Терещенко

Русалки на вулиці Пухова, відьми в будинку на Павлова, Симаргл в "замку" - Інституті сільськогосподарської мікробіології. Письменниця з Чернігова Олена Терещенко презентувала свою книгу новел «Симаргл на підвіконні» у стилі міського фентезі. Події розгортаються у Чернігові - реальному сучасному та історичному.



В конкурсі "Коронація слова" у 2020 році одна з шести цих новел - "Мій коханий віконт", увійшла до збірки та стала основою для кіносценарію. Оповідання відзначили дипломом конкурсу. Про чернігівське міське фентезі розповіла Олена Терещенко в ефірі Українського радіо Чернігівської хвилі.

«На створення цієї книги надихнув сам Чернігів, оскільки події відбуваються саме в Чернігові. Однак, це лише декорації. Мені було цікаво у таких звичних для чернігівця декораціях, де містяни могли впізнати знайомі вулиці, будинки, Десну, Стрижень – щоби тут відбувались якісь події», – каже Олена.

Всі новели написані в жанрі міського фентезі. Міське фентезі тим і цікаве, що у звичних декораціях, де вулицями ходять люди, і тут з’являється щось фантастичне, незрозуміле.

За словами Олени Терещенко, в нашому місті багато таких куточків – якщо довго роздивлятись, і мати багату уяву, можна собі нафантазувати. Хоча б маєток Глібова (де зараз розміщений Інститут сільськогосподарської мікробіології) – суцільна легенда. Ти підходиш, починаєш дивитися на цей замок, починаєш згадувати його господаря, який також був дуже екстравагантною особою – і одразу виникають якісь фантазії, щось починаєш додумувати. Одна новела, яка так і називається - «Замок на околиці міста», описує події, що розгортаються навколо цього маєтку та його господаря.

«Всі герої вигадані, якщо не брати того ж Симаргла, який є міфічним персонажем, якщо не брати того ж Григорія Глібова, який є історичним персонажем, Віконта де Бражелона, який є літературним персонажем, то, в принципі, це люди, які мешкають або могли б мешкати у Чернігові, і з ними могли б відбутися ці фантастичні події, якщо припустити».

Історики довго сперечаються, що ж це таке за персонаж – Симаргл. Найбільш поширена версія, що це крилатий пес, який, можливо, є покровителем стихії вогню. Це частково також використано у новелі Олени Терещенко, оскільки він рятує хлопчика під час пожежі під час нападу монголо-татар на Чернігів. У цій новелі два пласти: сучасний та історичний, через спогади цієї міфічної істоти.



«Він має вигляд спанієлю – це суто моя вигадка. Мені просто хотілось зробити його більш близьким і домашнім. Тобто це не якесь там божество, якого варто боятися, а це такий песик, якого прихистили. Так він виглядає у моїй уяві. Як кажуть: «я художник – я так бачу»,
– зазначила письменниця.

Ще одна новела має назву «Руслана» – про русалок, які танцюють під ліхтарями. Там згадується циганський хутір – це в районі вулиці Пухова, дуже спокійна місцина. Інша новела «Темна вода» – там Стрижень згадується, білий міст, що на проспекті Перемоги. «Родинні цінності» – новела про відьом, там згадується будиночок на вулиці Павлова, куди Олена поселила одну з героїнь.

Ця книга вийшла за обласною програмою книговидання, тираж (300 примірників) не призначений для продажу і буде розповсюджений по бібліотеках області. Невдовзі видання буде опубліковане в електронному варіанті.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олена Терещенко, «Симаргл на підвіконні», фентезі

Добавить в: