Світлина Троїцько-Іллінського монастиря Андрія Казуна - серед десятки найкращих!
У 2020 році на конкурс - української частини найбільшого міжнародного конкурсу фотографій об'єктів культурної спадщини для Вікіпедії «Вікі любить пам'ятки» - подали понад 47 тисяч світлин та відео. що с рекордом за всі роки його проведення в Україні. Цьогоріч свої роботи завантажили 550 авторів, повідомляє wlm.org.ua.
10 авторів - з 9 регіонів
За кількістю фото Україна посіла перше місце серед 50 країн-учасниць. Найкращими за якістю, композицією, енциклопедичністю журі обрало світлини пам'яток, що розташовані у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Львівській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях та місті Київ. Ці фотографії представлять Україну на міжнародному етапі конкурсу, де позмагаються з переможцями інших країн.
- Мета конкурсу «Вікі любить пам'ятки» - зібрати знімки всіх об'єктів нерухомої спадщини світу для ілюстрування статей у Впсюедії та привернути увагу до стану збереженості цих об’єктів. Проект згуртовує навколо себе фотографів, краєзнавців, вік/педистів та усіх небайдужих до збереження культурної спадщини. Цього року у нас серед 10 переможців - 10 різних авторів та 9 регіонів. Дуже добре, що Україна буде представлена на міжнародному етапі такою різноманітною. - відзначила адміністраторка української Вікі-педїї, членкиня організаційного комітету «Вікі любить пам'ятки» Наталія Тимків.
Як відбувалося
З жовтня по грудень журі визначало 10 світлин-переможців конкурсу, що представлятимуть Україну на міжнародному етапі. Цьогоріч - через пандемію - все зазнало певних змін, і конкурс не був винятковим. Його терміни були продовжені. Пандемія не вплинула на кроки, які потрібно було зробити, щоб оцінити світлини, але вплинула на те. як швидко ці етапи проходили. І як - із масками та у кінотеатрі - проходило саме засідання журі. Але все за порядком.
Загалом учасники завантажили понад 47 тисяч світлин, що є рекордом в українській частині конкурсу. При завантаженні світлини автоматично потрапляють у «кількісну категорію (тут оцінюються тільки бали для об'єктів, для «кількісної» номінації), для того, щоб фото потрапило на «якісну (які претендують на найкраще фото регіону чи України) - потрібно вибрати відповідну опцію. Таких світлин було понад 9700.3 них відсіяли ті які не відповідачі формальним вимогам регламенту. Отже, до журі - 22 волонтере - потрапило 8155 світлин на першому раунді онлайнового оцінювання.
Паралельно ще проходив процес відсіювання конкурсних світлин, які потрапили до «кількісної» категорії - всього понад 38 тисяч робіт. З них теж було вилучено фото, які не відповідали формальним вимогам, таж ця кількість становила понад 29 тисяч. 12 залучених волонтере (не - журі) перевіряли ці знімки, щоб не пропустити якісь гарні через те. що хтось із учасників не розібрався b завантажувачем. Волонтери відібрали ще 261 світлину, журі з них пропустило далі 14. Таким чином на другий онлайновий раунд оцінювання світлин потрапило 928 фото.
Далі світлини оцінювали. За результатами цього 165 фото потрапили на оф лай нове засідання в столиці Журі у складі 12 осіб, які змогли приїхати з регіонів до Києва, й обрало найкращі 10 фоторобіт. Засідало журі у дуже незвичному місці через карантинні обмеження - в залі кінотеатру «Планета Кіно».
Чернігівську святиню побачить світ
До десятки світлин культурних пам'яток потрапило фото святині Чернігова. Дев'яте місце та перемогу у номінації найкраще фото Чернігівської області отримала світлина Троїцько-Іллінського монастиря. Автор - фотограф Андрій Казун розповів, що взяв участь у конкурсі, аби поділитися гарними світлинами зі світом, а також і через відчуття спортивного азарту.
Членкиня журі Наталія Шестакова прокоментувала його фото так:
- Дуже гарне зображення з позиції ракурсу, композиції, вдалого часу для зйомки, чудові ніжні кольори та освітлення, відчувається подих морозного дня. Але можуть бути певні запитання щодо чіткості та різкості зображення.
Член журі, архітектор Микола Ломако вважає фото композиційно стійким, а сніговий сонячний день прикрашає архітектуру монастиря.
Роботи переможців уже знаходять своє місце у статтях найбільшої онлайн-енциклопедії Вікіпедії та допомагають задокументувати стан пам’яток культури України. Церемонія нагородження переможців цього разу пройде онлайн.
«Деснянка» №2 (841) від 14 січня 2021
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: конкурс, фотографія, Казун, Деснянка