За останні 50 років грудень на Чернігівщині був найтеплішим
У грудні зберігалась тепла погода з частими опадами різної інтенсивності. Похолодання відмічалося 6-10 грудня, коли середньодобові температури повітря виявилися на 3-6º нижчими середніх багаторічних значень. Протягом місяця пройшли опади у вигляді снігу, мокрого снігу, дощу та мряки. В окремі дні відмічалось налипання мокрого снігу, утворення ожеледі, тумани, на дорогах місцями зберігалась ожеледиця. Про це повідомляє Чернігівський обласний центр з гідрометеорології.
Сніговий покрив ущільнювався, але у північній частині області зберігався протягом всього часу. На кінець грудня він залягав тут суцільним нерівномірним шаром середньою висотою 1-11 см. У південній частині 26-27 грудня поля звільнилися від снігу.
Нижня межа промерзання ґрунту станом на 31 грудня у північній половині області знаходилась на глибині 3-10 см, у південній частині грунт був талий, лише у південно-східних районах глибина промерзання склала 12 см, відтавання 10 см.
Льодяна кірка утворилася у північній половині області. Її розповсюдженість 40-90%, товщина 8 мм.
Середньомісячна температура повітря у грудні склала 0,7-2,4º морозу і була на 2º вища середніх багаторічних значень. Максимальна температура повітря підвищувалась до 4-8º тепла. 31 грудня по м. Чернігову був перевищений абсолютний максимум температури повітря, який зберігався з 2000 року. Мінімальна температура повітря знижувалась до 3-7º морозу, на поверхні снігу у північній частині області до 9-13º, у південній – до 3-5º морозу.
За останні 50 років спостережень подібним за температурним режимом грудень на більшій частині території області був у 1979 та 1981 роках.
Кількість опадів за місяць дорівнювала 30-48 мм (62-87% від норми).
Часом тумани, налипання мокрого снігу, ожеледь та на дорогах ожеледиця ускладнювали роботу енергетиків, зв'язківців, транспортників та комунальників.
Озимі культури перебували у стані неглибокого зимового спокою і тепла та дуже тепла погода знижувала їх зимостійкість.
Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих знижувалась до 3-7º морозу і могла бути загрозливою для перезимівлі слаборозвинених з осені посівів.
Протягом першої декади грудня на річках області спостерігались коливання рівнів води з добовою інтенсивністю 1-25 см, які були пов’язані з процесами льодоутворення.
На початку другої декади на річках області встановився неповний льодостав, який зберігався до кінця місяця.
На р. Десні біля м. Чернігова рівень води за місяць підвищився на 25 см і на 8 годину 31 грудня становив 150 см над нулем поста. На річці спостерігався льодохід.
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: погода, грудень, температура, тепла зима, рівень води