Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Керівник Чернігівської обласної прокуратури зустрівся з нардепами від Чернігівщини

Керівник Чернігівської обласної прокуратури зустрівся з нардепами від Чернігівщини

8 грудня пройшла запланована зустріч очільника Чернігівської обласної прокуратури з народними депутатами, в ході якої Сергій Василина доповів про результати роботи відомства за останні 11 місяців. Окрім цього прокурор поділився своїми враженнями від робочих поїздок, в ході яких проінспектував матеріально-технічний стан місцевих прокуратур, оцінив кадровий потенціал та визначив проблемні питання, які потребують вирішення. На заході були присутні Валерій Зуб, Максим Зуєв, Борис Приходько, Павло Халимон та Сергій Гривко.



На початку зустрічі Сергій Василина повідомив депутатам, що в січні місяці завершується останній етап тестування прокурорів місцевих прокуратур. Місцеві прокуратури, в свою чергу, як того потребує процес реформ та законодавство, стануть окружними. Чернігівська область зараз поділяється на 5 районів, але зважаючи на значну площу регіону та кількість населення, наразі Офісу Генерального прокурора запропоновано утворити 7 окружних прокуратур.



- Чернігівська область, на мою думку, має три основні проблемні питання, це: незаконна лісозаготівля, недобросовісне використання земель НААН (Національна академія аграрних наук України) та незаконний видобуток нафти на території Прилуцького району, - повідомив Василина.



- В період передноворічних свят вже регулярно фіксується вивіз ялинок в напрямку м. Києва - по дві машини в день затримують працівники поліції за фактом відсутності документів на зрубані дерева. Арештовуються як самі транспортні засоби так і їх вантаж. За кожним таким фактом реєструються кримінальні провадження. Зауважу, що ситуація з ялинками - це крапля в морі на фоні того, що відбувається в сфері «чорної» заготівлі лісу. Органами Служби безпеки України та поліції поставлено завдання щодо активізації роботи на вказаному напрямі та планується перевірка всіх без виключення лісопилок в області, для надання оцінки, як законності їх функціонування, так і наявності укладених трудових договорів між їх власниками та працівниками.



- Окрім вищеперерахованого, існує проблема використання земель лісового фонду, які раніше були закріплені за підприємствами та зараз знаходяться в невизначеному правовому стані. Цим користуються особи, які мають безпосереднє відношення до лісового господарства.

- На жаль, ми поки що не маємо чим похвалитися в сфері правопорушень з незаконного видобутку нафти, оскільки злочинці модернізують та змінюють свою тактику вчинення правопорушень. Я не кажу, що ми склали руки, та ситуація на цьому напрямі дійсно прикра. При цьому сподіваюсь, що з приходом нового очільника Служби безпеки в Чернігівській області нам вдасться змінити ситуацію на краще, - зазначив керівник.



- В цьому році нами скеровано до суду 31 справу, щодо правопорушень з розкрадання бюджету і 70 кримінальних проваджень по корупційним порушенням, що взагалі є рекордною кількістю для Чернігівської області. Ми викрили злочинне угрупування, в якому в тому числі, були задіяні правоохоронці. Дані особи, розповсюджували наркотичні речовини на території слідчого ізолятору. Зазначу, що востаннє організовану групу, до складу якої б входили працівники правоохоронних органів було виявлено ще в 2017-му році. Також було затримано заступника начальника Менської виправної колонії на хабарі, повідомлено про підозру заступнику Менського міського голови, Бахмацькому міському голові, Коропському селищному голові та голові Тертишницької сільської ради, за фактами привласнення бюджетних коштів та розтрату.



- В ході цієї зустрічі я розказав вам не тільки про наші здобутки, але й про проблематику, яка існує, тобто все, як воно є насправді. А ось щодо планів на майбутнє, то в ході реформи місцевих прокуратур мені б хотілося, перш за все, налагодити сучасний електронний документообіг із застосуванням передових IT-технологій, аби мої підлеглі не витрачали купу часу на обробку стосів паперів, а могли якомога оперативніше обмінюватися інформацією на всіх етапах своєї роботи. І ці зміни на часі, в тому числі через ситуацію з карантином, оскільки вже сьогодні мені доводиться проводити значну частину конференцій в режимі онлайн, а також через програму Zoom ведеться прийом громадян, - підсумував свою зустріч з нардепами Сергій Василина.





Довідково про підсумки роботи Чернігівської обласної прокуратури за останні 11 місяців в цифрах:

У сфері досудового розслідування:

Було розслідувано 60 501 кримінальних проваджень ;
Досудове розслідування завершено у 26 712 провадженнях;
До суду скеровано 2 752 проваджень;
Завершено та направлено до суду 70 кримінальних проваджень щодо корупційних злочинів; 31 - у сфері бюджету, 21 - з питань земельних відносин та 7 про порушення у складі організованої групи та злочинної організації

У сфері досудового розслідування СБУ:

Під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури слідчими органів безпеки розслідувано 109 кримінальних проваджень. Досудове розслідування завершено у 39 провадження, з яких до суду скеровано 29 проваджень.
2 кримінальних провадження у сфері запобігання та протидії корупції, у яких обвинувальні акти скеровано до суду. У 2019-му році кримінальні провадження про злочини у зазначеній сфері не розслідувалися.

У сфері досудового розслідування ДФС:

Розслідувано 113 кримінальних проваджень. Досудове розслідування завершено у 34 провадженнях, з них до суду скеровано 22. Відшкодовано збитків на суму 15.5 млн. грн., що удвічі більше ніж у 2019-му році.

У сфері досудового розслідування ДБР:

Під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури слідчими органів ДБР розслідувано 384 кримінальних проваджень. Досудове розслідування завершено у 223 провадження, з яких до суду скеровано 13 проваджень.

У сфері протидії корупції:

Викрито 72 особи;
Безпосередньо при одержанні неправомірної вигоди викрито 6 осіб.

У сфері представництва:

Судами прийнято до розгляду 328 позовів;
Загальна сума позовів - 1.65 млрд.грн.;
Задоволено 345 позовів;
Сума задоволених позовів - 677 млн. грн.;
Реально виконано рішень суду на загальну суму 316 млн.грн., з питань земельних відносин - 204 млн. грн., з питань захисту інтересів дітей - 26 млн. грн. Добровільно відшкодовано на захист інтересів держави 454 млн. грн., з них - 424 млн. грн. з питань земельних відносин, 30 млн. грн. - з питань державної та комунальної власності.

У сфері публічного обвинувачення:

Прокурорами взято участь у розгляді 1825 кримінальних проваджень, засуджено 1844 особи.
До реальної міри покарання засуджено 529 осіб, до покарання у вигляді штрафу - 537 осіб, до позбавлення волі - 420 осіб.

У сфері виконання судових рішень:

З питань виконання судових рішень у кримінальних провадженнях розглянуто 216 документів реагування. Притягнуто до відповідальності 221 посадову особу. Скасовано та приведено у відповідність 32 акта.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Василина, прокурор, нардепи

Добавить в: