Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Блокували трибуну: в Чернігівській облраді суперечки щодо порядку денного

Блокували трибуну: в Чернігівській облраді суперечки щодо порядку денного

На установчій сесії Чернігівської обласної ради депутати 2,5 години не могли проголосувати за порядок денний. Партії «За майбутнє», ОПЗЖ, «Наш край», «Батьківщина» та ЄС заблокували президію. Депутати від цих партій говорять, що готові сьогодні голосувати за голову обласної ради. За депутатські комісії та їхнє керівництво напередодні домовилися голосувати на наступній сесії, адже не всі визначилися з кандидатурами. Депутати від партій «Рідний дім», «Радикальної партії» та «Слуги народу» пропонували у порядку денному голосування одразу і за склад постійних комісій.



У підготовчої комісії була пропозиція провести обрання голів комісій разом з обрання керівництва обласної ради. Про це Суспільному сказав Ігор Вдовенко, депутат від «Рідного дому». З його слів, це питання частина депутатів не сприймає і блокує трибуну.


Ігор Вдовенко, депутат від «Рідного дому».


«Мені здається, що це блокування воно відбулося б чи за цієї причини, чи за іншої, але воно сьогодні відбулося б. На мою думку, це та частина депутатів, яка має повне уявлення про те, що вони сьогодні не зможуть висунути і проголосувати за свого голову обласної ради і його заступників. Та меншість, яка відчуває, що вона меншість зараз займається вже традиційними для нас справами».

Радикал Дмитро Блауш каже, це роблять навмисно, щоб завадити роботі коаліції.


Дмитро Блауш, депутат від «Радикальної партії Олега Ляшка».

«Тут проблема полягає навіть не в комісіях, а в тому, що говорять, що цей порядок денний не має голосуватися й затверджуватись депутатами. От наприклад, ми зараз не затверджуємо порядок денний, обираємо таємним голосуванням голову й заступників, і це голосування не буде мати юридичної сили. От що вони зараз роблять. Вони не мають голосів, тому вони намагаються зробити все від себе залежне, щоб наші рішення були незаконні».

«У нас система не працює, вони поставили «глушилки». Це – вперше за 10 років», - сказав Блауш.

Депутат облради від «Нашого краю» Ігор Романенко це спростовує. Сказав Суспільному, що рішення про формат голосування ухвалили під час робочої групи напередодні сесії, домовилися обирати постійні комісії на наступній сесії.. Це рішення було протокольним, під ним підписалися всі учасники. «Конфліктні питання почалися з того, що тимчасовий головуючий на сесії виніс на розгляд рішення, яке не відповідало попередньо узгодженій позиції. Яке було підписане під час робочої групи», - сказав Романенко.


Ігор Романенко, депутат від «Нашого краю».

Проголосувати депутати не могли, бо не працювала система «Рада» від самого початку сесії.

Врешті, голосували поіменно. Головуючий, депутат від «Рідного дому» Олександр Атрощенко, називав імена депутатів і на аркуші паперу ставив позначки навпроти прізвищ депутатів, які проголосували. Рішення про порядок денний прийняли: 33 - «за», 1 - «проти», 29 депутатів не голосували.


Олександр Атрощенко, депутат від «Рідного дому».

Іван Якуб, депутат облради від «Батьківщини», сказав, що таке рішення не є законним і назвав його «вакханалією».


Іван Якуб, депутат від «Батьківщини».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сесія, облрада, порядок денний, депутати

Добавить в: