Насилля в сім’ї: історія чернігівки. Як себе поводити та що може вчинити поліція
Четверг, 26 Ноября 2020 13:01 | Просмотров: 1739
«Страх, який оселяється в душі, живе постійно. Ти увесь час живеш з цим, ти не можеш нормально існувати, радіти життю, спілкуватися…» Так чернігівка пригадує, як пережила насилля. Над нею та її родиною протягом року знущався колишній зять. Жінка розповіла свою історію Суспільному, приховавши ім’я та зовнішність. Наші журналісти дізналися, що може вчинити поліція в такому випадку та як правильно повідомити правоохоронців про насилля.
«Страх, який оселяється в душі, живе постійно. Ти увесь час живеш з цим, ти не можеш нормально існувати, радіти життю, спілкуватися, вільно пересуватися. Ти постійно підсвідомо відчуваєш, що ось воно, десь поруч», - розповідає мешканка Чернігова Інна.
За проханням жінки, ми не показуємо її обличчя та змінюємо голос. Героїня попередила, що ім’я, яким вона для нас представилася, не справжнє.
Колишній зять побив її рік тому. Тоді було відкрите кримінальне провадження.
«Струс мозку, набряк ока, загалом, така картина – не з приємних», - розповідає жінка.
З дочкою Інни чоловік прожив сім років, у них є спільна дитина, що ходить у садок. Цього місяця вони розлучилися. Але чоловік продовжує виміщати злість на сім’ї ексдружини. Приходить, б’є вікна, бо його не пускають в оселю: «Погрожує розправою над усією сім’єю. Ми це регулярно чуємо: «Я вас повбиваю, я щось з вами зроблю».
Раніше донька виправдовувала зятя, каже Інна.
«Як усі жінки намагаються захищати своє. І, напевно до останнього, коли вже дитина стала, підростаючи, бачити це. Коли ось цей переляк в очах став з'являтися, тут пішла турбота більше про своє життя, коли вже просто загроза почалася, така серйозна».
Випадки зі своєї практики розповідає Юлія Велько, методистка обласного центру соціальних служб.
«У мене була одна дитина, вона до мене приходить і каже: «Я просто хочу, щоб було не так боляче, але я ладна терпіти». Ще у них існує один міф, що дитині краще у повноцінній родині».
Юлія Велько радить жінкам не терпіти насильство, а звертатися в поліцію. За десять місяців в області до поліції щодо насильства в сім’ї звернулося 5 636 людей, з них тільки 281 - чоловіки та діти, решта 5 355 – жінки, каже речниця відділу поліції Чернігова Наталія Слабеняк.
Адвокат Володимир Лопатка пояснює, як повідомити поліцію про насилля, щоб ті швидше відреагували.
«У нас працює спецпідрозділ. Тобто, коли ви дзвоните на 102, можете сказати, що в нас працює підрозділ ІЛЬМА, і вони будуть розуміти, що це правопорушення, які пов’язані з домашнім насильством. Це буде швидше в плані реагування і вчинення хоч якихось дій».
Поліція може дати заборону кривднику наближатися до заявників протягом десяти діб, чого й домоглася Інна цього тижня.
«Викликаємо поліцію. Крайнього разу його все ж затримали. І винесли заборонний припис. Хотілося б узагалі цього позбавитись», - розповідає жінка.
За словами Володимира Лопатки, заборонити кривднику наближатися до жертви та її сім’ї може винести й суд.
«Так само є можливість звернутися до суду для встановлення таких обмежень, і суд по наданих йому повноважень може встановити обмеження приходити, телефонувати, говорити з дитиною особі, яка вчинила таке правопорушення від одного до шести місяців».
Розірвати коло, не мовчати і не повертатися до насильника. Всеукраїнську акцію до Міжнародного дня боротьби з насильством провели у Чернігові На Алеї Героїв 25 листопада.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: домашнє насильство, UA: Чернігів