Чернігівська школа №23 вмістилася в 150 машин. Точніше, те будівельне сміття, в яке вона перетворилась
23 чернігівська школа вмістилася в 150 вантажних машин. Точніше, те будівельне сміття, в яке вона перетворилась.
Сьогодні тут пустир і його готують під нові роботи. В найближчі роки мають звести школу-садочок для 345 дітей.
Олександр Макаров, заступник начальника Управління капітального будівництва: «Згідно календарного графіку робіт, дана підготовка повинна завершитися до 10 грудня. Вартість робіт, згідно договору, 1 мільйон 863 тисячі гривень».
Про будівництво школи-садочку в мікрорайоні Бобровиця у міській раді замислилися ще у 2016 році. Через 2 роки вже затвердили попередній її варіант. Причина – висновок Державного науково-дослідного інституту про аварійність цієї будівлі, зведеної ще у довоєнні роки. До того ж спортивна зала і туалет знаходилися за її межами. Про жодну відповідність санітарним і пожежним нормам й мови не було. Тому навчальний рік 2019 для її учнів розпочався в освітньому закладі №16.
Олександр Макаров, заступник начальника Управління капітального будівництва: «Вже до міської ради та міського голови наданий попередній вигляд цього об’єкту. Це буде сучасна школа. Я думаю, одна з найкращих в Україні».
Попередній проєкт нової школи архітектурно-містобудівна рада погодила ще у квітні 2018 року. Планується, що це буде 4-поверхова будівля для 270 школярів 1-4 класів і 3-поверховий корпус для 75 вихованців дитячого садка.
Олександр Макаров, заступник начальника Управління капітального будівництва: «Паралельно у нас йдуть роботи по виробництву проєктно-кошторисної документації, а саме, на будівництво дошкільного навчального закладу та загальноосвітньої навчальної школи. Згідно календарного графіку даний проєкт повинен бути виготовлений до кінця цього року».
Будівництво планують розпочати наступного року. Його темпи залежатимуть, чи підтримає фінансово його держава, чи місто зводитиме школу-сад виключно власним коштом.
Олександр Макаров, заступник начальника Управління капітального будівництва: «Я не можу зараз сказати остаточно, але вартість будівництва школи-садочка буде коштувати не менше 100 мільйонів гривень. Для бюджету буде дуже і дуже складу винайти кошти, щоб в найкоротші терміни завершити будівництво».
Планується, що школа і дитсадок матимуть спільні адміністративну частину, кухню, їдальню та пральню. На території будуть розташовані спортивні та дитячі майданчики. Центральний в’їзд буде з вулиці Шевченка, технічний – з вулиці Шкільна.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.