У Менській районній лікарні вийшли з ладу два з 5 кисневих концентраторів
Суббота, 31 Октября 2020 18:56 | Просмотров: 2227
Два кисневих концентратори вийшли з ладу у Менській ЦРЛ. Всього їх у закладі – 5. Про це Суспільному розповів головний лікар лікарні Григорій Разнован.
Всі 20 ліжок в інфекційному відділені в Менській ЦРЛ, які виділені для хворих з Covid-19, заповнені. Більшість пацієнтів лежать з підозрою на коронавірусну інфекцію, каже Григорій Разнован.
«Майже всі хворі з пневмоніями, які зараз на лікування, вони спричинені коронавірусом. Ми не можемо переправити хворих через завантаженість лікарень першої хвилі».
Для підтримки хворих з пневмонією у Менській ЦРЛ використовують кисневі концентратори. Два з п’яти вийшли з ладу.
«Киснева підтримка потрібна фактично кожному третьому хворому. Комусь потрібно постійно, так комусь періодично, щоб покращити стан», - розповідає Григорій Разнован.
Чотири концентратори постійно допомагали хворим з пневмоніями, один лишився на потреби інших пацієнтів. Для такої кількості хворих кисневих концентраторів не вистачає. Їх має бути вдвічі більше, каже лікар, тому він звернувся за допомогою до міської влади. Міська влада Мени на прохання головного лікаря виділила 175 тисяч гривень на покупку нового кисневого концентратору.
«З понеділка концентратор має бути вже у лікарні», - сказала заступниця начальника фінансового управління Менської міськради Алла Нерослик.
Попри те, що в цій лікарні лікують хворих із коронавірусною інфекцією, договір з НСЗУ на це підписали. Причина – не вистачає фахівців, щоб відповідати умовам договору.
Головний лікар Менської ЦРЛ Григорій Разнован пояснює: «За вимогами НСЗУ потрібно щоб було щонайменше три бригади, тобто анестезіолог і два лікарі: терапевт, інфекціоніст та інші. У нас в строю один інфекціоніст і два терапевти. Один терапевт сьогодні прийняла рішення звільнитися, вона пенсійного віку. Інший терапевт в декретній відпустці. Із двох терапевтів, які залишилися – одна в строю, одна працювала в неврологічному відділені і вже захворіла».
Так замість 20 000 гривень за одного хворого на ковід, заклад отримує 4200 гривень.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.