У Чернігові оголосили переможців «Бюджету участі»: більшість великих проєктів належать школам
Суббота, 17 Октября 2020 10:55 | Просмотров: 2844
Волейбольно-баскетбольний майданчик, паркан і освітлення для школи, дитячий Quiz і місце для вигулу собак. Всі ці проекти стали переможцями «Бюджету участі» у Чернігові. Цьогоріч обрали 11 великих і 11 малих проектів, які наступного року мають реалізувати за гроші бюджету Чернігова.
«Перше місце цьогоріч зайняв проект № 61 «Територія здоров’я» Пінчук Тетяна Володимирівна. Найбільша кількість голосів, це 2060 голосів.»
Цьогоріч на реалізацію 11 великих і 11 малих проектів у бюджеті виділили 21 мільйон гривень, сказала начальниця відділу звернень громадян Ірина Брусильцева. Із 11 великих проектів, 8 здобули школи.
«Ми різні родзиночки використовували. І конкурси серед класних колективів батьки запропонували, і серед батьків майстер-класи проводили. Це перемога нашого колективу, оскільки голосували під’їзди, будинки і весь район Савчука. Діти не спали, ми не спали до 12 години, це було як новорічне свято. Але всі були задоволені і отримали ось такий цікавий і позитивний досвід», - розповідає директорка школи № 2 Наталія Горнюк.
Учасник Кирило Дорондов каже, досвід здобув геть інший. Він другий рік поспіль подає проект побудови міні-футбольного поля у мікрорайоні Єськова. Цьогоріч особисто закликав людей голосувати за проект, і вкладав у це власні гроші.
«Підходили особисто до кожного мешканця, пропонували, розповідали, у нас були банери. Ми працювали кожного дня і лише це дало позитивний результат. Були агітатори, була реклама, доносили до кожного мешканця, які банально допомагали проголосувати.»
Його проект зібрав 1236 голосів. Але цього не вистачило для перемоги.
«Бюджет участі, це для громадян як ми. У нас немає школи, немає адмінресурсу, я не можу вимагати від батьків подати мені скріншот. Допуск шкіл до голосування не є нормальним. Бо у мене як учасника, немає змоги навіть перемогти», - резюмує цьогорічний «Бюджету участі» Кирило Дорондов.
За словами членкині робочої групи Ірина Синельник, «Бюджет участі» перетворюється на фінансування комунальних установ, що не відповідає меті, яку ставить програма, з якою вона запроваджувався у 2015 році.
Кирило Дорондов надіслав робочій групі лист з переліком порушень у реалізації шкільних проектів «Бюджету участі». Розповідає, що відповідь отримав за кілька хвилин до початку робочої групи і цитує : «Жодних порушень не виявлено». Каже, залишає за собою право звернутися до суду.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: «Бюджет участі», переможці, UA: Чернігів