Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «Розумні» відеокамери на вулицях Корюківки розпізнають навіть номерні знаки автівок

«Розумні» відеокамери на вулицях Корюківки розпізнають навіть номерні знаки автівок

У Чернігівській області на вулицях великих населених пунктів, зокрема і в Корюківці, встановили понад 700 відеокамер. Сусіди.City дізнавалися, навіщо вони та чиїм коштом придбані.



Речниця обласного управління Національної поліції Юлія Ковтун розповіла, що на Чернігівщині, в одній з найбільших областей країни, не тільки запровадили розгалужену систему відеоспостереження за публічним порядком, а й уперше об’єднали зображення з сотень камер на моніторах чергової частини Головного управління Нацполіції області.

Камери не прості, вони дозволяють вести постійне спостереження за ситуацією. Їх тому так і називають: «розумні»

Унікальність цієї системи полягає в тому, що вона вперше охоплює всю область, і з обласного офісу правоохоронців можна оперативно реагувати на ситуацію в будь-якій точці регіону.



Проєкт «Мережа Безпеки»

«Мережа Безпеки» — це аналог інформаційних систем, які функціонують у розвинутих країнах. Про необхідність запровадження на території Чернігівщині системи відеоспостереження в обласному управлінні поліції заговорили на початку 2015 року.

Тоді керівництво й ініціювало розробку проєкту. Звернулись по підтримку до облдержадміністрації. А вже наприкінці 2016 року відповідні програми з’явилися у всіх районах.

У Корюківці 20 відеокамер

Корюківський міський голова Ратан Ахмедов розповів, що перші відеокамери в Корюківці з’явилися 2017 року. Тоді ж придбали систему та монітори. І кожного року їх кількість зростає. Зростатиме й надалі.

Хоча обслуговувати систему відеоспостереження не дешево. У рік потрібно понад 100 тисяч гривень за інтернет-зв’язок й електроенергію. Загалом усе обладнання вартує понад мільйон гривень.

Половину коштів надала Корюківська фабрика шпалер. Найдорожчі камери, які розпізнають автомобільні номери, профінансувало це підприємство.

Найдрібніші деталі й номери


Юлія каже, що встановлені камери потужні, дозволяють чітко розпізнавати найдрібніші деталі. А це своєю чергою допомагає розкривати злочини. На відміну від звичайних оглядових камер, «розумні» в будь-яку годину доби розпізнають автомобільні номерні знаки.

Паралельно система формує базу даних, яка тривалий час зберігає інформацію про ситуацію на дорогах області.



У першу чергу камери встановлюють на стратегічних перехрестях, на в’їздах та виїздах із населених пунктів, у місцях значного скупчення людей, проведення масових заходів

Проєкт «Мережа Безпеки» профінансований коштом місцевих бюджетів. Правоохоронці переконані, що в системи є гарні перспективи, бо вона допомагає боротися з вандалізмом, крадіжками автівок, злочинністю тощо.

Доступ до системи «Мережа Безпеки» є виключно у відповідальних осіб. Мало того, розповідає Юлія Ковтун, система запам’ятовує навіть їхні кроки, тож нецільове використання програми зведено нанівець. Доступ до відеокамер по захищеному каналу зв’язку має і корюківський міський голова Ратан Ахмедов.

Переймати досвід створення «Мережі безпеки» до Чернігівській області приїздили колеги зі столиці, а також з Житомирщини, Полтавщини, Сумської та Київської областей.

Скептичний погляд

Під час запровадження системи відеоспостереження «Мережа безпеки», розповідає речниця, було багато скептиків. Причому як серед громадськості, так і в колі поліцейських.

Та вже сьогодні карний розшук і слідство не уявляють свою повсякденну роботу без цього елементу. Програмно-апаратний комплекс «Мережа безпеки» кожного дня допомагає їм у розкритті різноманітних злочинів, є джерелом доказів при ДТП, важливим інструментом у розслідуванні кримінальних та розгляді адміністративних правопорушень.

Третина злочинів на Чернігівщині розкривається за допомогою камер відеоспостереження, яких нині в області понад 700 одиниць.

Ірина Гайова, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: відеокамери, Безпечне місто, камери відеоспостереження

Добавить в: