Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові планують візуалізувати вигляд П’ятницької церкви та торгових рядів 19-го сторіччя

У Чернігові планують візуалізувати вигляд П’ятницької церкви та торгових рядів 19-го сторіччя

Візуалізацію того, як виглядала П’ятницька церква та торгові ряди біля неї у 19 сторіччі планує розробити управління культури Чернігівської міськради. Про це Суспільному сказав начальник управління Олександр Шевчук.



Візуалізацією хочуть розповісти про історію храму. Самі ж залишки будівель торгових рядів розкопали і накрили прозорим пластиком більше двох років тому під час реконструкції скверу Богдана Хмельницького. Взимку пластик запотівав, а влітку мурування заросли травою. Історик Володимир Пилипенко каже – ідея сховати залишки будівель торгових рядів під пластиком з самого початку була дивною.

Залишки стін торгових рядів біля П’ятницької церкви, які були зведені у 20х-30х роках 19 століття, відкрили для огляду у 2017 році. Їх накрили прозорим пластиком. Взимку він вкривався конденсатом, а влітку мурування заросло травою.

Як каже екскурсовод Володимир Пилипенко, ідея сховати мурування під прозорим пластиком, на його думку, дивна.

«Конкретно до цього об’єкту відношення категорично негативне. Воно не додає краси ні всьому парку, ні якогось додаткового інтересу тут не створює. Начебто музеєфікували, хоча музеєфікацією це важко назвати.»

Начальник управління культури та туризму Олександр Шевчук каже – музеєфікувати, тобто, сховати під скло за всіма правилами дорого. До того ж, залишків торгових рядів немає в реєстрі пам’яток.

«В даному понятті це візуальна картинка яка прикрита від води і від всяких проявів вандальності, але вона не несе фунцію абсолютної консервації», - сказав Олександр Шевчук.

Олена Черненко каже: зберегти пам’ять про торгові ряди можна й в інший спосіб.

За її словами, залишки фундаменту можна трасувати, тобто виділити муруванням плиткою лінію, де стояли торгівельні ряди. Такий прийом музеєфікації практикується у світі, якщо не має можливості відкрити фундамент.

Зі слів Олександра Шевчука, розповісти про історію торгових рядів і П’ятницької церкви у 19 столітті планують іншим чином – встановити скляні стенди, дивлячись через які можна буде побачити як нинішню П’ятницьку церкву, так і споруди біля неї у 19 столітті. Гроші на це планують передбачити у програмі на 2021-23 роки.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: П’ятницька церква, UA: Чернігів

Добавить в: