Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Лелека, якого майже рік утримувала жінка, полетів у вирій і повернувся

Лелека, якого майже рік утримувала жінка, полетів у вирій і повернувся

Спочатку вона замінила йому батьків – вигодувала, виростила, а він узяв і полетів геть. Надія Бугайова, жителька села Підгірці поблизу Києва, майже рік утримувала лелеку, який випав із гнізда. Той подорослішав та полетів у вирій. Але повернувся. Чи впізнав птах свою рятувальницю, Валентина Доброта спостерігає за цими стосунками від самого початку.



Вони не бачилися майже 2 роки. Серце Надії Бугайової не на місці. Чи прийде він на зустріч узагалі, чи впізнає бодай її голос.

Через поле під рясним дощем прямуємо до лісу. Надія Данилівна виривається вперед. Із бусею жінка познайомилася випадково. Плах іще малим випав із гнізда. Вона підібрала і підселила до курей. Коли лелека навчився літати, його родичі вже відлетіли у вирій. Чорногуз оселився в порожньому гнізді, де на нього чекала вірна смерть.

Жителі Підгірців розпочали операцію «Порятунок». До гнізда кидали рибу, але птах, що відстав від зграї, повертатися до курника не поспішав. Тоді житель Підгірців Олександр Колпачов зробив те, чого ніколи не робив, він злетів до неба немов сам птах.

На висоту 7 метрів Олександра Колпачова піднімав будівельний кран. Усе відбувалося у темноті – боялися розбудити бузька. Такий трюк уся команда виконувала вперше. Ті, хто стояв унизу, нібито завмерли. Але коли чоловік нарешті підібрався до гнізда і схопив лелеку, всі присутні в один момент випустили емоції.

Коли вже на наступну осінь птах знову не відлетів до вирію, його віддали орнітологам.

Коли птаха перевезли до цього парку природи, його спочатку помістили в будиночок. Він, до речі, взимку обігрівається. Затим лелека почав виходити на територію поруч. А пізніше взагалі осмілів.

На цих архівних кадрах від підходить до офісу адміністрації парку і заглядає в вікно. Це вимагає рибу, до якої звик. Але в орнітологів було інше завдання.

Арина Зенченко, співробітниця парку природи «Беремицьке»: «Для мене це був перший птах, якого вдалося саме мені здичавіти».

Лелека в парку прожив рік. Надія Данилівна відвідувала свого бусю. І того разу птах своїй годувальниці неймовірно зрадів.

Надія Бугайова, жителька с. Підгірці: «Коли я сказала «Добридень, буся». Вона крила розставила, голову в верх задрала, наклонилася і цокотала, довго цокотала».

Згодом ручного бусика орнітологи таки повернули в дику природу. Минулої осені птах відлетів у вирій.

Арина Зенченко, співробітниця парку природи «Беремицьке»: «Для людей теж краще, коли вони живуть в дикій природі і виконують свою функцію. Вони боряться з гризунами. Це їх життя».

А на весні знову помітили тут. Птах зайшов по харчі.

Арина Зенченко, співробітниця парку природи «Беремицьке»: «Він підійшов дуже близько. Звісно, дикі особини так не підходять близько до людей».

Тим часом ми колами ходимо вже годину. Заради кращого огляду території піднімаємося на вежу. Потім об’їжджаємо всі довколишні села. Птах точно оселився поряд із парком.

Надію Надія Данилівна не втрачає і заглядає в кожне гніздо. Але і це не її лелека.

Буся так і не прилетів до тієї, яка врятувала йому життя. Але жінка не розчарована.

Надія Бугайова, жителька с. Підгірці: «Він живий – це саме головне. Уже він в дикій природі, він вже адаптувався».

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: лелека, Надія Бугайова, село Підгірці, «1+1», «ТСН»

Добавить в: