Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Гонки бездоріжжям «Паджики рулять» пройшли у Чернігові

Гонки бездоріжжям «Паджики рулять» пройшли у Чернігові

Перший відбірковий етап Кубку України з бездоріжжя пройшов сьогодні у Чернігові. Участь у ньому взяли 46 екіпажів-аматорів з різних областей України та з Республіки Білорусь. Змагалися на машинах чотирьох різних класів. Спочатку мали пройти спецділянку, а потім проїхати 43 км траси з орієнтуванням за легендою.



Гонки бездоріжжям «Паджики рулять» пройшли у Чернігові. Це 8 щорічні змагання аматорів. Зі слів одного з організаторів - члена чернігівського клубу «Екстремал» Дмитра Тригубова, цьогоріч змагання вперше вийшли на всеукраїнський рівень.

«В цьому році вирішили виходити на рівень всеукраїнський і подали заявку, щоб все проходило під егідою Кубку українського бездоріжжя, який стартував в минулому році. Був пробний період, але все вийшло. Фінал був в Харкові. Це просто співтовариство аматорських клубів з усієї країни, котрі проводять заходи і фінал. Тобто, екіпаж протягом року набирає бали, а потім розігрується кубок.»

Взяли участь у гонці 46 екіпажів з усієї України та Республіки Білорусь.

Організатор «Паджики рулять-8» Дмитро Тригубов
розповідає: «Люди приїхали з Первомайська, Черкас, Києва, Сум, Прилук, Сміла. Тобто, географія у нас велика. У нас чотири класи. «Туризм» – це зовсім легкий, це стокова машина повнопривідна. «Лайт» - це коли машина трохи підготована і може бути з однією лебідкою. «Хард» - дві лебідки і великі колеса. І «Прото» - дуже підготована машина.»

Учасник з села Морозівка Київської області Юрій Міцкевич каже: «Спускаємо тиск, щоб пляма контакту була більша. І більше оцих частин загрузало в грунт, зчеплення більше було.»

Віталій Прокопенко та Юрій Міцкевич приїхали на гонку з села Морозівка Кивської області. Їздою бездоріжжям захопилися близько двох років тому.

Учасник з села Морозівка Київської області Віталій Прокопенко каже: «Це більше хобі і адреналін, той, що в нас кипить. Якщо ми давно не їздили, значить, нам треба його десь виплеснути.»

Вони беруть участь у змаганнях у найскладнішій категорії «Прото». Для цього повністю переобладнали автомобіль: ззовні це «Нива», а всередині – «Mercedes».

Віталій Прокопенко зауважує: «Ми її стероїдами годували. Тут від «Ниви» лишився тільки кузов. Практично все – «Mercedes». Мости від «Mercedes Geländewagen» - «кубіка» в народі. Двигун також «Mercedes», коробка, «розкатка» – все «Mercedes».

Скільки коштувала така трансформація - не зізнаються. Кажуть, емоції – безцінні.

«Тут ніхто його і не рахує. В нас скарбничка така, в неї – вкидаєш-вкидаєш, а потім розбив, а там немає нічого.»

Екіпажі з Білорусі за півгодини до початку гонки завершують приготування. Кажуть, одразу після того, як проїхали кордон, мало не втратили колесо. Аби виступити на змаганнях, вночі на заправці чекали на друга з Чернігова з новими запчастинами.

В’ячеслав Стеченков та Дмитро Потороча з міста Річиця Гомельської області Республіки Білорусь: «Знайшов людину у 25км від Чернігова о 2-й ночі, знайшов запчастину. Той приїхав до Чернігова, а потім аж під кордон приїхав до нас. Ну і ми вже зібрали. – Привезли запчастину, ми її замінили, і от приїхали сюди.»

За форматом гонки, спочатку учасники мають здолати спец ділянку. Ось ця – для категорії «Прото». Далі – 43км бездоріжжя з орієнтуванням за легендою.

Організатор «Паджики рулять-8» Дмитро Тригубов каже: «Людям видають дорожню книгу, вони по ній їдуть. Там вказаний метраж, куди звертати. На цій трасі розставлені 25 точок – це «файлик» з номером. Машина має під’їхати (там може бути яр, болото, вода), доторкнутися однією рукою до точки, іншою - до авто. Тоді точка рахується прийнятою. Від старту машині дається 6 годин на проходження траси з урахуванням спецділянки. Переможець буде визначений таким чином: найбільша кількість точок за найменшу кількість часу.»

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гонки, «Паджики рулять», відбір, бездоріжжя, UA: Чернігів

Добавить в: