Володимир Левін з’явився в клубі замість Олексія Чеботарьова, якого розшукує поліція.
«Десна» – відкриття поточного розіграшу УПЛ. Ще два роки тому команда грала у першій лізі, а зараз претендує на вихід в єврокубки. Команда Рябоконя прогресує, доводячи – для успіху в українському чемпіонаті достатньо постійного та послідовного тренера з амбіціями та стабільного фінансування.
Перший з пунктів виконує досвідчений Рябоконь, а другий… А ось тут з іменами не все так однозначно.
«Десна» притягує одіозних власників. Одного з них досі розшукує поліція
В новітній історії чернігівців до клубу клеїлись переважно персонажі з сумнівною репутацією. Наприклад, в другій половині нульових «Десною» володів Олексій Савченко – тоді підприємець, а сьогодні колишній нардеп та губернатор Миколаївщини, який в конкурсі на посаду зробив десять помилок в презентації.
Його ви також можете пам’ятати за короткою музичною кар’єрою, або за чудернацькими спробами косплеїти Рамзана Кадирова. Але в першу чергу за заявою в часи володіння «Десною», коли він визнав, що підкуповував суддів:
На стику десятиліть «Десну» підхопив Олександр Поворознюк. Так-так, той самий підприємець-аграрій з Кіровоградщини, який сьогодні володіє «Інгульцем», возить в машині автомат, називає себе і тренера своєї команди довбо### і робить ще багато іншої дичини.
Проте в Чернігові, на відміну від Петрового, історія успіху у нього не вдалась. Якщо такі спроби взагалі були. Бо перед сезоном-2010/11 «Десна» через проблеми з фінансуванням втратила професійний статус та позбулася членства в ПФЛ. Клуб вмер.
Та на цьому історія не закінчилась. Того ж літа знаний в спиртовій галузі бізнесмен Юрій Тимошок разом з партнерами створив під «Десну» нову юридичну особу та заявив команду на наступний чемпіонат. Клуб воскрес.
Юрій Тимошок
«Я співвласник «Десни», – говорив Тимошок в інтерв’ю 2012 року. – Клубом володіє група людей, які керують компанією «БСМ». В неї входить група підприємств, що займаються консалтингом, лікеро-горілчаною промисловістю, будівництвом, благодійністю.
Президент цих компаній та керівник усього бізнесу – Олексій Чеботарьов. Ми з ним є співвласниками «Десни». Але він не любить публічності та в основному перебуває закордоном».
Саме Чеботарьов – найскандальніша постать в цьому списку власників «Десни» і центральна персона матеріалу.
Олексія називали наближеним до Януковича та колишнього очільника МВС Віталія Захарченка. Його звинувачували в організації груп тітушок, за що дісталось і «Десні» – генпрокуратура підозрювала, що з бюджету клубу під час Майдану виводили кошти на їхнє фінансування.
Також Чеботарьову приписували контроль значної частки нелегального ринку спирту та алкогольних виробів. Поліція України розшукує його з часів Революції Гідності – Олексій офіційно в списку осіб, які переховуються від правоохоронців. Йому інкримінують умисне вбивство та незаконне позбавлення волі.
За чутками, після Майдану Чеботарьов утік до Росії вслід за Януковичем й зараз перебуває в Москві. Сайт «Миротворець» включив його у список осіб, які загрожують національній безпеці України.
Його жагу до непублічності підтверджує відсутність фото у відкритих джерелах. Роздивитись Чеботарьова можна хіба що на відео нижче. Олексій – той, що зліва:
Через Чеботарьова «Десну» не пускали в УПЛ. Згодом клуб оголосив про нового власника
Пам’ятаєте, як влітку 2017-го «Десну», яка щойно фінішувала другою в першій лізі, скандально не прийняли в УПЛ? Офіційно чернігівці не пройшли тоді атестацію ФФУ по кількох пунктах, та найперше через відсутність доказів про необхідне фінансування й розбіжності в кількості працівників клубу на папері та в реальності.
Замість сіверян в УПЛ взяли «Верес» – не менш проблемний в плані атестації клуб. Зухвале силове рішення ФФУ та УПЛ обурило багатьох, але змусило «Десну» змиритись та причесати бухгалтерію. А через кілька місяців клуб несподівано повідомив про відхід Чеботарьова.
«Від сьогодні президентом футбольного клубу «Десна» є Володимир Левін. Екс-президент клубу Олексій Чеботарьов, який створив в Чернігові команду рівня Прем’єр-ліги, задля успішного розвитку клубу прийняв рішення про передачу «Десни» новому власнику», – оголосили чернігівці 26 жовтня 2017 року.
І в діях ФФУ, і в цій заяві клубу між рядків читалось – вагомою перепоною на шляху «Десни» в Прем’єр-лігу була саме причетність до клубу скандального Олексія Чеботарьова, якого на той час вже третій рік розшукувала поліція.
А от з Володимиром Левіним, київським підприємцем та депутатом Київради, чернігівці через рік уже спокійно пройшли атестацію, перед тим вдруге поспіль зайнявши прохідне в УПЛ місце.
Сам Левін говорив про свій прихід в клуб так: «Чернігівську «Десну» я вибрав не випадково. Вже досить давно придивлявся до кількох клубів, але тут збіглося кілька чинників: моя любов до Чернігова, виявлена до «Десни» несправедливість і харизма, яка є у цього клубу.
Мене з Черніговом багато що пов’язує. Уже понад 10 років мої компанії представлені в Чернігівській області. Власне тому мене й зацікавила «Десна», адже Чернігів для мене став рідним містом».
Левін – бізнес-партнер Чеботарьова. Але на папері клубом володіє не він
Володимир Левін – чинний депутат Київради. Також він досвідчений київський підприємець з майже 30-річним стажем. Згідно з його декларацією за 2018 рік, він та дружина володіють підприємствами, що займаються фінансовим лізингом, консалтингом, будівництвом та посередництвом у торгівлі.
Утім, попри бізнес, Левін не задекларував за 2018 рік жодного свого доходу – лише дохід дружини. При цьому, зі заявлених грошових активів у сімейної пари 5,5 млн доларів на рахунках в банках та 8,3 млн доларів, 1,1 млн євро і 100 тисяч гривень готівкою.
За даними громадського руху «Чесно» Володимир Левін є найбагатшим депутатом міської ради Києва.
Та найцікавіше не це. В тій же декларації Левін не вказав, що володіє «Десною». А в записі держреєстру юридичних осіб про ТОВ «СФК «Десна», на чиє ім’я ФФУ й видає атестат на участь в УПЛ, Володимир ніде не фігурує.
Згідно з ним, засновниками та власниками цієї юрособи є той самий Юрій Тимошок та Ігор Базалінський – давні партнери Чеботарьова по алкогольному бізнесу. В першу чергу мова про Тимошка, частка якого в статутному капіталі «Десни» розміром в 5 млн грн становить 99,99%.
До осені 2017 року керівником ТОВ «СФК «Десна» був саме Олексій Чеботарьов. Коли ж клуб оголосив про прихід Левіна, замість Чеботарьова керівником чомусь став не Володимир, а директор чернігівців Ігор Ушарук.
Тобто, на папері клуб стер усі згадки про Чеботарьова, але й Левіна там не з’явилось. Юридичних доказів, що «Десною» володіє Володимир, в публічному доступі немає. Як і немає доказів тому, що Олексій уже не причетний до клубу.
Наприклад, сам клуб в одній з публікацій на офіційному сайті писав: «Олексій Чеботарьов, не відійшовши від клубних справ, вирішив за доцільне передати повноваження президента Володимиру Левіну».
Левін та Чеботарьов як мінімум знайомі по бізнесу. Наприклад, обох поєднують інтереси в компанії ТОВ «Девелоперська компанія «Відкриті інвестиції». Її співзасновником є якраз Чеботарьов, а саме підприємство заснувало ТОВ «КУА-АНПФ «ФК «Партнер-Капітал», директором якого з 2006 по 2013 роки був Левін.
На запит Tribuna.com в прес-службі «Десни» повідомили, що саме Володимир Левін є президентом та власником клубу, який його фінансує. Однак, про інші джерела фінансування там не змогли стверджувати.
Ми також звернулись за коментарем до самого Левіна. Але наші запитання про знайомство з Чеботарьовим, його вплив на «Десну» та справжнього власника клубу Володимир назвав смішними. Й порадив звернутись до даних у відкритих джерелах. Що ми і зробили.
В підсумку, достеменно невідомо, хто саме фінансує «Десну» і є справжнім її власником по факту. За документами це одна людина, публічно – інша. Тому залишається загадкою, як на це зреагує УЄФА, якщо чернігівці незабаром таки проб’ються на євроарену.
Джерело: Tribuna.com