На Чернігівщині викрито членів організованої групи, яка промишляла гральним бізнесом
У Чернігівській області у рамках оперативних заходів викрито членів організованої групи, яка промишляла гральним бізнесом. Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді застави, повідомили в прокуратурі Чернігівської області.
Тетяна Похилько, прес-секретар прокуратури Чернігівської області: «Для систематичного отримання нелегальних прибутків учасники групи облаштували декілька ігрових закладів на території області, а саме в Сосниці, Мені, Корюківці та Борзні. За результатами проведених санкціонованих обшуків, як за місцем проживання фігурантів, так і в ігрових залах, діяльність яких була замаскована під державну лотерею, правоохоронцями було вилучено 90 системних блоків, іншу комп’ютерну техніку – планшети, ноутбуки, флешнакопичувачі. А також мобільні телефони, чорнову документацію та готівку. Наразі за вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за частиною 3 статті 28, частиною 1 статті 203, п.2 Кримінального кодексу України – це заняття незаконним гральним бізнесом».
Згідно з чинним законодавством, на організаторів цієї групи чекають значні штрафні санкції. Розслідування проходить під процесуальним керівництвом прокуратури області спільно з слідчими управління ГУНП України в Чернігівській області, повідомила Тетяна Похилько.
У Чернігові реальні дії щодо закриття нелегального грального бізнесу розпочалися ще у грудні. Нагадаємо, тоді згідно з постановою Кабміну та зверненням Нацполіції на засіданні виконкому прийняли рішення про демонтаж рекламних конструкцій та вивісок лотерейних установ. Усі вони були демонтовані. Місто очистили від гральних закладів, які працювали під ширмою лотерейних, запевняють працівники «Муніципальної варти».
Ігор Дєдіков, заступник начальника КП «Муніципальна варта» ЧМР: «Під час рейду було знято 62 вивіски. Коли співробітники Національної поліції, «Муніципальна варта» і комунальні служби приїздили, то всі заклади було закрито. Тому, щоб надати припис, щоб власники самостійно демонтували вивіски, не видалось можливим. На даний час ці вивіски знаходяться на зберіганні. На тих місцях, де були гральні заклади, зараз висять вивіски «Оренда», тобто приміщення здаються в оренду».
До цього, до Національної поліції та на «гарячу лінію» Чернігівської міської ради надходило чимало скарг від мешканців щодо цих закладів. Люди писали петиції і пропонували різноманітні варіанти вирішення цієї проблеми. Міський голова неодноразово звертався до правоохоронців, аби спонукати їх до активних дій. Але, як запевняли працівники поліції, чинне законодавство не передбачало механізму боротьби з такими зашифрованими лотерейниками. А «Муніципальна варта» взагалі не мала реальних механізмів впливу на таких бізнесменів.
Ігор Дєдіков, заступник начальника КП «Муніципальна варта» ЧМР: «Ми лише мали можливість приїхати і перевірити, чи дійсно є у них договір на оренду приміщення».
Наразі, згідно з постановою Кабміну, усі нелегальні лотерейні заклади мають бути закриті.
У першому читанні на засіданні Верховної Ради прийнято проєкт закону, який має легалізувати гральний бізнес. Згідно з ним держава бере на себе регулювання азартних ігор. Зали гральних автоматів дозволять розміщувати лише в готелях. Грати в азартні ігри зможуть лише ті, кому виповнився 21 рік.
Також передбачено покарання працівників правоохоронних органів у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років, за бездіяльність у разі виявлення незаконних закладів для азартних ігор.
Вартість ліцензії на такий бізнес теж обіцяють зробити досить високою.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: гральний бізнес, лотерея, «Новий Чернігів»