Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Гаманець, який належав Івану Котляревському, віднайшли у чернігівському історичному музеї

Гаманець, який належав Івану Котляревському, віднайшли у чернігівському історичному музеї

Історію унікальної знахідки встановили під час підготовки до виставки з нагоди 250-річчя письменника. Відбираючи речі для експозицій, працівниця музею знайшла у гаманці записочку.



Світлана Половнікова, старша наукова співробітниця Чернігівського історичного музею В. Тарновського: «В цій записочці говорилося, що Іван Котляревський подарував дружині свого друга на День ангела у 1820 році».

Власниця гаманця Олександра була дружиною Степана Стебліна-Камінського, друга та першого біографа Котляревського.

Також серед рідкісних експонатів музею два видання «Енеїди» 1808 та 1809 років. Останнє з особистої бібліотеки засновника музею Василя Тарновського, а також рукописний варіант «Енеїди».

«Датований 1801 роком. Цю книгу передав до музею чернігівської архівної комісії наш земляк, історик Костянтин Самбуський у 1901 році», – розповідає Зінаїда Петькова, старша наукова співробітниця Чернігівського історичного музею В. Тарновського.

Автори виставки розповідають, що скоріш за все перша написана народною українською мовою книга в ті часи була настільки популярна, що її переписували вручну. На одному з екземплярів «Енеїди» розмістили і невеликий фотопортрет Котляревського.

Зінаїда Петькова, старша наукова співробітниця Чернігівського історичного музею В. Тарновського: «Невелика за форматом фотографія датується початком 60-х років ХІХ сторіччя. Прижиттєвий портрет Котляревського був утрачений, але скоріше з нього була зроблена літографія, і вже з тої літографії оці портрети робилися ХІХ сторіччя, тобто набагато пізніше».

У вітринах показали і речі присвячені увічненню пам’яті письменника.

Зінаїда Петькова, старша наукова співробітниця Чернігівського історичного музею В. Тарновського: «Це світлина учасників відкриття пам’ятника Івану Котляревському у Полтаві у 1903 році, а також експонується таріль з портретами письменників, серед яких портрет Івана Котляревського. А таріль датується ХІХ сторіччям».

Виставка триватиме приблизно 2 тижні.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: історичний музей, гаманець, Іван Котляревський, «Дитинець»

Добавить в: