Дифтерія в Україні. Скільки не щеплених чернігівців?
Менше половини дорослих чернігівців вакциновані від дифтерії. Такі вражаючі дані навела сімейний лікар поліклінічного відділення міської лікарні №3 Юлія Лисиця. На щастя, у Чернігові із цією хворобою ситуація нормальна, в інших регіонах України, зокрема Києві, періодично фіксують випадки дифтерії. А враховуючи її небезпечність та швидкість поширення, чернігівця варто подбати про щеплення, вважають медики.
Юлія Лисиця, сімейний лікар: «Зараз нарешті народ починає слухати новини і приходить на щеплення. З ранку дуже багато щеплень було, зараз трохи тише. Кабінет щеплень у нас працює до 3-х годин. Кожен день чоловік 20, інколи більше, приходить на щеплення».
Серед дітей, запевнила лікар, ситуація набагато краща. Там показник вакцинованості майже 90%. Під час щеплень використовується препарат індійського виробництва, який пройшов сертифікацію МОЗ, і за весь період жодного разу не спричинив тяжких наслідків для здоров’я пацієнта.
Юлія Лисиця, сімейний лікар: «Календар щеплення існує з самого народження. Якщо людина дотримується цього календаря, то дуже легко прослідкувати цей імунний захист. Тобто діткам вакцинація робить вчасно – повна 3-х разова вакцинація в 2, в 4, в 6 місяців, потім в 1,5 року, в 6 років, в 16 років вже більш дорослою вакциною щеплюється дитина. І потім кожні 10 років».
Також сімейний лікар порадила тим дорослим, які давно не вакцинувалися, якнайшвидше виправити це. Адже препарату для щеплень достатньо і зробити один укол набагато легше, ніж потім долати наслідки дифтерії.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Юлія Лисиця, дифтерія, щеплення, вакцинація, «Новий Чернігів»