У Чернігові з’явиться програма відновлення і утримання зелених насаджень?
Питання видалення зелених насаджень в Чернігові обговорювали в муніципалітеті у вівторок. Очільник КП «Зеленбуд» Роман Старіков звернувся до міського голови, аби прокоментувати останні повідомлення, які з’явилися в соцмережах.
За його словами, нещодавно на запит підприємство надало статистику щодо видалення дерев за певний період 2016 та 2017 років. Ті цифри запитувач в результаті оприлюднив частково.
Роман Старіков, начальник КП «Зеленбуд»: «За період частини 2016 року і частини 2017 року було видано 629 ордерів на знесення 5318 дерев. Так, це велика цифра . Але ж також ми розшифровували інформацію, що лише на 279 дерев, які мають здоровий стан, були видані ордери за цей період. Тобто маніпуляційна подача інформації. Не знаю, що вони там мають на меті».
При цьому в загальній кількості 5318 дерев були подовжені договори минулих років. Коли дозволи брали раніше, але дерева не знесли.
Роман Старіков, начальник КП «Зеленбуд»: «Але ж окрім скарг, що ми зносимо дерева, є щоденні скарги і черги в управління ЖКГ, і черги безпосередньо до районних рад, до нашого підприємства стосовно знесення, бо люди хвилюються за своє майно. А ми вважаємо, стосовно нормативних матеріалів, це вже дерево, діаметр стовбура якого більше 5 см. А це все йде в загальну статистику».
За 2016 рік підприємство висадило 1301 зелене насадження, за 2017 рік – 8006, за 2018 рік – 4920. У поняття «зелені насадження» в даному випадку входять і дерева і кущі. Кущі висаджують на ділянках, де проходять комунікації, водопостачання, газ, каналізація, електромережі. Адже дерева не можна висаджувати ближче ніж 2 м до місця залягання комунікацій.
Роман Старіков, начальник КП «Зеленбуд»: «До прикладу вулиця Реміснича, де зносились дійсно аварійно-небезпечні дерева, які мали і аварійні нахили, і досягли вікової межі. Коли почали викорчовувати пні, то ми цього не змогли зробити, бо під корінням знаходиться електрокабель 10 тисяч кіловольт, тому ці роботи проводити не можна».
Очільник «Зеленбуду» наполягає, підприємство не проводить бездумну вирубку дерев, а там, де можливо, стараються їх зберегти.
Роман Старіков, начальник КП «Зеленбуд»: «По Героїв Чорнобиля. У нас є дозвіл на знесення 92 дерев – здорових, в задовільному стані. Але знесено лише 10 дерев. Інші будемо намагатися зберегти».
Аби люди розуміли, які процеси відбуваються в зеленому господарстві міста та чому саме, в Чернігові потрібно було б розробити програму відновлення і утримання зелених насаджень, - прокоментував цю ситуацію Владислав Атрошенко.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Є загальна позиція, що знести дерево це погано. Ми її підтверджуємо, що знести дерево це погано, а краще його посадити. Але є свій вік дерева. І якщо буде загальна програма заміни дерев, якщо буде наукове підґрунтя. Якщо вповноважені люди, з відповідною освітою, з відповідним досвідом скажуть, що місто сьогодні налічує таку кількість, таких-то дерев, такого-то віку, і бажано за якийсь період – 10-15 років – замінити. А по суті так і є, за 10-15, максимум 20 років, в місті потрібно замінити всі дерева, які сьогодні є».
У програмі також потрібно врахувати, що за останні декілька десятиліть серед насаджень з’явилися хвороби і їх потрібно буде обробляти та лікувати. Деякі ж становлять загрозу здоров’ю та майну людей.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ця дискусія, хоча б мінімальна, повинна бути. У нас є стільки-то тополь, такого-то віку. У тополі є вік. Далі ця тополя є загрозою. Є її локації, коли вона була висаджена, є план на заміну цих дерев на інше. Тобто базово обговорити».
Тож на підприємстві мають провести інвентаризацію, аби розробити напрямки роботи надалі.
Також міський голова запропонував провести відкритий семінар чи зустріч з активістами і містянами, аби спільно обговорити якісне вирішення проблем зеленого господарства Чернігова.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.