Не забивайте баки!
У чернігівських жінок ось-ось увірветься терпець. Вони втратили спокій через діряву дорогу біля їхньої багатоповерхівки. Численні вибоїни завдають неабиякого клопоту і мешканцям, і перехожим, і водіям. Останні, аби проїхати, ще й не гребують зеленою зоною, не звертають уваги на каналізаційні люки на обочині, що ледь не провалюються під землю від автомобільних коліс. Ще трохи і, припускають жителі, може статися трагедія. Цим шляхом щодня поспішають діти у школу та дитсадок.
Ще більших незручностей жінкам завдає сміття, точніше - страшенний сморід від нього. Все літо не відчиняли вікон, майданчик з контейнерами якраз біля їхнього будинку, що по вулиці Рокоссовського.
- Я це нюхаю, скільки тут живу, - каже майже дев’яносторічна бабуся Іда. - Сміття вивозять справно і вчасно, інколи двічі на день, претензій щодо цього немає. А ось забивають наші контейнери всі, хто завгодно. їдуть до нашого двору з інших районів, приватного сектору і вантажними, і легковими машинами з причепами... Викидають одразу по кілька мішків, це також великогабаритне сміття, будівельне. Несуть ввечері непотріб із ближніх крамниць, торгових точок, салонів, кафешок... Потік не припиняється. Буває, просто завалюють баки!
Особливо їдкий запах з боку контейнерів відчувають чернігівці у спекотні днини, з підвищенням температури повітря відбувається гниття відходів. А це - мухи, які є переносниками мікроорганізмів, що можуть викликати гострі кишкові інфекції.
Поряд з майданчиком нині можна побачити птахів - голуби збирають на асфальті рештки їжі.
Жінки вважають несправедливим те, що зносять сміття до їхніх контейнерів зовсім чужі люди, а за вивіз усього цього непотребу доводиться сплачувати мешканцям багатоповерхівок.
- Я живу сама і щомісяця віддаю чималі гроші за вивіз сміття. За тиждень у мене його назбирається мо’, з відро. Скажіть, хіба такі тарифи чесні? Виходить, що я плачу ще за когось, приміром, з приміського села, - робить висновок 82-річна бабуся і рукою витирає сльози. - Знали б, яка у мене пенсія.
Жителі будинку вважають, що вирішити ситуацію зі сміттям можна. Й наводять досвід закритих контейнерів у сусідньому дворі, такі баки вже добре себе зарекомендували. Ні тобі стороннього запаху, ні розкиданого сміття поблизу, ні схожих на безхатьків людей, які копирсаються в непотребі.
- Від них смердить ще гірше, ніж від залежаного сміття, - каже пані Ольга. -Понапиваються, а тоді відсипаються під нашими вікнами, і в туалет тут же ходять... їм навіть поліцейські ради не можуть дати!
За словами місцевих жителів, до їхнього майданчика з контейнерами з самого ранку приходять, як на роботу, кілька людей у брудному одязі і сортують непотріб. Беруть усе, що можна потім здати і на цьому заробити. Ввечері - друга зміна, і так щодня. Поки нестимуть і везтимуть сміття у відкриті баки - процес «сортування» не припиниться, переконані жінки.
Проблемною ділянкою дороги між будинками №32 по вулиці Рокоссовського та №5-А по вулиці Доценка дістаються сміттєвих баків приїжджі водії машин, інші автокористувачі просто таким чином зрізають шлях. Під стіною будинку розвертаються, паркуються, ремонтують своїх залізних коней. Кому таке сусідство сподобається? Тим паче, коли у вас уже поважний вік і хочеться спокою та тиші. А тут - двигун торохтить, сигналізація спрацювала, дверцятами стукають...
- Моя квартира кутова, ось мої вікна, - показує чернігівка. - Колись давно тут працювало ательє, потім його закрили й віддали приміщення під квартиру. Бачите, ось був ґанок, від нього лишилася плитка, а це- вхід, його заклали цеглою. Не стало сходів - з’явилася самовільна парковка.
Свої транспортні засоби біля стіни лишають ночувати водії, що живуть у сусідніх будинках. Не так жінці було б прикро, якби іншого місця для парковки не було.
- Трішки далі - заасфальтований майданчик, ставте, будь ласка, - звертається.
- Не хочуть! Бо я як той охоронець, стережу їхнє майно.
За стільки літ жінка вже на слух навчилася розрізняти, яка автівка наближається і рухається їхніми вибоїнами. Щоразу таке враження, ніби ураган бушує.
- У людей скрізь загороджено, зроблені гарні клумби... А в нас - одні парковки. Зверталася до комунальників, просила допомогти, щоб хоч якось відгородили чи поклали брили, аби машини біля будинку не ставили. Бо дехто вже й автомай-стерню тут влаштував, колеса познімав і щось там лагодить, - зазначає мешканка.
- ЖЕК нічим не зарадив, порадив звертатися до муніципалітету. Звернуся. А комунальники тоді нащо?
Коли ремонтували цю ділянку дороги - вже й ніхто з жінок не пам’ятає. Ямки щебенем засипали, але вочевидь це ситуацію не рятує. Калюжі як були, так і будуть - в один голос кажуть жителі. Нещодавно з боку сусідньої крамниці заасфальтували частину дороги, до проблемного відрізка черга поки не дійшла.
Аби автівки без кінця і краю не ганяли через двори, мешканці просять проїзд закрити, і відповідний дорожній знак поставити. Чи прислухаються до людей - час покаже.
Лариса Галета, «Деснянка» №39 (774) від 26 вересня 2019
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: сміття, сморід, вул. Рокоссовського, Галета, Деснянка