На Алеї Слави відкрили пам’ятники загиблим бійцям
Почесна варта вишикувалась біля могил. Звучать урочистий спів гімну та залпи стрілецької зброї. Останній день серпня в Чернігові ознаменувався вшануванням пам’яті полеглих воїнів. На Алеї Героїв кладовища «Яцево» відкривали пам’ятники двом захисникам України – Ігорю Пащенко та Андрію Лєбєдєву.
Настоятель кафедрального собору Святої великомучениці Катерини отець Роман відспівав поминальну литію та освятив пам’ятні знаки.
Обоє хлопців віддали життя за Україну під час російсько-української війни. Вшанувати пам’ять героїв прийшли рідні, військові побратими, командування і склад 13-го окремого мотопіхотного батальйону, волонтери. Організувала захід громадська організація «Єдина родина Чернігівщини». На честь воїнів звучали вірші, зачитували їхні біографії.
Чернігівець Ігор Пащенко у 40 років пішов захищати країну. Із листопада 2014 року перебував у так званій зоні війни поблизу донецького аеропорту. У січні 2015 року під час бойового зіткнення з проросійськими бойовиками Ігор був контужений, лікувався в шпиталях. Матері в тяжкий час допомагали волонтери. Але 4 листопада 2017 року він помер у чернігівській лікарні №1. Мати героя Валентина Пащенко дякує всім, хто допомагав і підтримує зараз.
Андрій Лєбєдєв добровольцем пішов на Схід у складі 13-го батальйону в Луганській області. Під час другої ротації відстоював Дебальцеве. Загинув від куль сепаратистів на очах своїх побратимів під час танкових боїв за Вуглегірськ 29 січня 2015 року. Але до травня 2016 вважався зниклим безвісти.
25 квітня 2018 року Андрій Лєбєдєв повернувся додому. Його перепоховали на кладовищі «Яцево».
Командир 13-го окремого мотопіхотного батальйону Віталій Гуляєв вручає матері почесну відзнаку батальйону і дякує за сина.
Голова громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» Микола Шанський називає обох воїнів Героями, які пройшли пекло війни. Але їхні матері несуть пам’ять свої синів.
Микола Шанський згадує і 29 серпня – День пам’яті загиблих героїв в російсько-українській війні. Каже, представники родин загиблих від Чернігівщини приїжджали в Київ найбільшою чисельністю. 135 матерів і батьків вшановували пам’ять героїв у скорботний день.
Учасники урочистої події поклали квіти на пам’ятники і віддали шану героям.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Коментарі (0)