Навіщо місту продавати підвальні приміщення?
Чи можливо комунальним і теплогенеруючим підприємствам вибратися з боргової ями. Про це йшлося на щотижневій нараді з керівниками профільних управлінь міської ради.
Як повідомляють керівники комунальних підприємств далеко не всі боржники поспішають сплачувати за спожиті послуги. Через несумлінних мешканців ЖЕКи досі недораховують по 3-4 мільйони гривень, «Водоканал» - 30 мільйонів, «Облтеплокомуненерго» - 110 мільйонів. Крім цього, в ОТК є несплачена державою різниця в тарифах – 240 мільйонів і ще 200 мільйонів енергоринок винен ТЕЦ.
Держава має відшкодувати завдані підприємствам збитки та врегулювати ситуацію, впевнений міський голова. Однак питання сплати боргів населення для подачі газу та входження до опалювального сезону, це не знімає.
За ініціативою Владислава Атрошенка, у муніципалітеті підготують чергове звернення до Кабінету Міністрів з приводу вирішення загальнодержавної проблеми.
Ще одна тема, яку обговорювали під час засідання, звіт голови міського фонду комунального майна. Мова про підвальні та напівпідвальні приміщення, що вимагають витрати з міського бюджету на утримання та ремонт, натомість не приносять прибутку. Таких об’єктів у Чернігові нині 46.
Олексій Єпінін, голова Фонду комунального майна: «З 2016 року приватизовано 8 підвалів та 2 приміщення разом з підвалами. Станом на поточну дату в комунальної власності є 46 підвальних приміщення. 2016 року було витрачено 750 тисяч на комунальні послуги, охорону та інформацію, яку ми подаємо в друкованих виданнях стосовно об’єктів оренди».
Очільник міста доручив профільним відділам оцінити це майно щодо ліквідності та не продовжувати договорів оренди. Якщо ці приміщення можуть бути технічно важливі комунальним підприємствам, їх передадуть службам.
Інших об’єктів місто має позбутися до кінця 2020 року.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Решта приміщень, які технічно не потрібні – підвальні, напівпідвальні, тобто це приміщення низької ліквідності, їх треба позбуватися і забувати про них».
Загалом на балансі фонду понад 1,5 тисячі об’єктів та 840 транспортних засобів. За 3,5 роки від здачі їх в оренду місто отримало 142 мільйони гривень, ще майже 30 мільйонів від приватизації неліквідних приміщень.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: комунальне майно, підвали, «Дитинець»