Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чому в Городні поліцейські переслідують байкерів?

Чому в Городні поліцейські переслідують байкерів?

У Городнянському районі поліцейські переслідують байкерів. Один з них розізлив правоохоронців: їздить під вікнами відділення, газує. Через нього дістається всім: і правим, і винуватим.

Ще й авто поліції ремонтував


Олексій Кисіль

— Уже більше місяця минуло, а нога не перестає боліти, — каже 23-річний Олексій Кисіль з Городні. — Вона у мене пошкоджена після зіткнення з поліцейською машиною.

Четвертого липня за 15 хвилин до десятої вечора їхав містом на мотоциклі «Ямаха» зі швидкістю десь 60 кілометрів на годину. Попереду мене — сині «Жигулі» з блакитними номерами. Я тверезий, у шоломі, нічого не порушував. А тоді вирішив їх обігнати. Вони повороту не вмикали. Як тільки я порівнявся, раптом різко повернули і мене підрізали. Не бачити мене вони не могли. Бо я обганяв, мотор мотоцикла реве, його за кілометр чути, не те що за кілька метрів. Також у мене у фарах стоять дві лінзи, дуже яскраво світять.

Я вдарився правим коліном у ліве крило авто. Один з машини виходить і з подивом: «Тут номер є?» Це про мій мотоцикл. «Реєстрація, права є?» «Звісно», — відказую. У мене шок, нога нестерпно болить. Я військовий, подумав: навіщо мені розбірки з поліцією? Це тепер розумію, що лохонувся.

Поліцейські пошепотілися, сказали: «Ну щас ми подзвонимо Ватоліну» (Сергій Ватолін, заступник начальника Городнянської поліції. — Авт.). Я розтираю ногу, мацаю, кістки наче цілі. А вони: «Мы ж машину за свои деньги ремонтировать не будем». Під’їхав Ватолін. Думаю, зараз як закрутять, мене крайнім зроблять. Поліцейські знайшли майстра для ремонту їхньої машини. А я заплатив йому за роботу 1000 гривень.

Зараз ці «Жигулі» з блакитною плямою Городнею їздять. А нога моя наступного дня стала ще сильніше боліти, розпухати. Зробили рентген, переломів нема. Призначили лікування. Якщо найближчим часом не перестане боліти, доведеться робити МРТ. Я ж іще на службу ходжу.

— Олексію, чому вони вас підрізали?

— Припускаю, переплутали з іншим байкером. Мотоцикл у нього білий, як у мене. Певно, його ловили.

— Це той, що у них під вікнами реве і їздить без номерів?

— Можливо.

«Думав, бандити, а то поліція»


Віктор Кравченко

— 24 липня о першій годині ночі повертався додому на своїй старенькій машині «ОКА» 1993 року випуску. Їхав містом, людей на вулицях немає. Раптом ззаду два авто блимають, притискають до узбіччя, сліплять фарами. Злякався. Адже я нікому нічого не винен, — розповідає 59-річний Віктор Кравченко з Городні. — Подумав, діло плохо, тупо бандити переслідують. Скільки моє авто витискає — кілометрів 50-60. Я додому тікаю, а вони за мною. Ніч. Стрес. Мені втрачати нічого. Машина 800 доларів коштує. Поб’ють так поб’ють.

Я був тверезий. Зупинився під двором. З першого авто вийшов молодий мужчина у спортивному костюмі, зростом до двох метрів, і до мене. Я задкую, питаю: «Що ви хочете?» У будинку спали дружина і 12-річна онучка. «От вас не пахнет спиртным», — відказав чолов’яга. Далі з другої ще один вийшов. При світлі з ганку я роздивився обидві машини. «Тойота» з цивільними номерами. Я її впізнав. На ній їздить начальник Городнянської поліції. Вона його особиста. Друга — «Шкода» з синіми номерами. На ній його возять. Тільки тоді я зрозумів, хто мене переслідував. Та вони не представились, посвідчень не показали.

Той, другий, стояв, не підходячи. Я ще раз перепитав: «У чому річ? Що ви від мене хочете?» «У нас була інформація, що ви п’яний їхали». Став кричати, чому я не зупинився. «Невідомі мене переслідують. Як я міг зупинитися? Щоб убили чи машину забрали? На авто ні маячків, ні сирени, не було попередження з гучномовця зупинитися. Думав, що ви бандити», — відповідаю. «Ви що, не бачили синіх номерів?» — спитав. «Як я міг побачити? Ніч, ще й фарами мене сліпили» — «Ви знаєте, з ким розмовляєте? Я Нехаєвський, начальник поліції». «Ну і що?» — кажу. — «А де форма, де посвідчення? Чому ви на своїй машині?» А він: «Если б вы были помоложе, мы б тут по-другому разговаривали...»

— Вікторе Миколайовичу, від Нехаєвського був запах алкоголю?


— Не можу сказати. Він під два метри, а в мене зріст метр 65.

Бачу, йому мої запитання не подобаються. Думаю, стоп. Зараз зі мною що захочуть, те й зроблять. Нас троє, свідків немає. Набираю дружину по мобільному. Розбудив. Вона вийшла. Кажу, так і так, переслідували.

— Вони просили вас дихнути в алко-тестер? Пропонували поїхати в лікарню на експертизу?

— Ні. Поїхали, не вибачились. Навіть не сказали: «Так, ми помилились. Ну, буває». А сім’я до ранку ще відходила від стресу.

— Вас хоч раз міліція ловила п’яним за кермом?

— Ніколи.

— Чому ж прискіпалися?

— У мене є припущення. Я свого часу працював водієм. І зараз багато їжджу і на машині, і на мотоциклі. Вони терпіти не можуть усіх, хто їздить на мотоциклах, членів городянської спільноти байкерів. Я теж байкер. Є один чоловік, який їм на зло проїздить під відділком, мотоцикл реве. Вони його ніяк не можуть упіймати. Тому і зриваються на мотоциклістах.

Бачте, у них інформація була. Так, я відпочивав з друзями у кафе. Вони пили пиво, а я чай. Ніколи не сідаю нетверезим за кермо. Тому близько десятої ранку зібрався і поїхав до начальника поліції. Зайшов до кабінету і запитую: «Що будемо робити? Хоч вибачтеся перед родиною за те, що так налякали». А він мені: «Вы не в том месте, чтобы предъявлять претензии». «Тоді з вами все ясно», — відповів я і пішов.

— Вікторе, чому не написали заяву до прокуратури, до відділу внутрішньої безпеки та кадрової інспекції поліції?

— Спочатку в голову не прийшло. А потім подумав, це нічого не дасть.

Стаття 35 Закону України «Про Національну поліцію» визначає перелік підстав для зупинення авто. Їх дев’ять. На всі випадки життя.

Але законодавець подбав і про права водія. У ч. 2 ст. 35 сказано, що працівник поліції при зупинці авто зобов’язаний назвати водію конкретну причину зупинки з детальним описом підстави зупинки, визначеної у цій статті.

Пішла до 26-річного Олександра Нехаєвського, якого у травні призначили керівником Городнянського відділення поліції. Раніше був опером карного розшуку в облуправлінні Нацполіції. Проте він відіслав мене до прес-служби у Чернігів. А ті повідомили:

— Адміністративні матеріали на цю людину не складали, і заяв від нього не надходило, — сказала Юлія Ковтун, речниця Головного управління Нацполіції в області.

— Юліє, вам відомо про протистояння байкерів і поліції у Городні?

— Мені таке невідомо.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №33 (1735), 15 серпня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олексій Кисіль, поліція, Городня, байкери, Віктор Кравченко, Олександр Нехаєвський, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в: