Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми за роки Незалежності (відео)

230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми за роки Незалежності (відео)

230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми за роки незалежності. Вони потерпали від неволі як за кордоном, так і на території нашої країни.

30 липня Всесвітній День боротьби з цим так званим бізнесом, який є одним із найприбутковіших у світі.



Олександр Кобзар, старший оперуповноважений відділу боротьби зі злочинами пов’язаними з торгівлею людьми: «Великою проблемою є латентність даних злочинів. Латентність – це коли особа вважає, що вона не є постраждалою від торгівлі людьми і не звертається ні на «гарячі лінії» державних органів, ні до правоохоронних органів».

Україна є країною походження транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Із загостренням економічної і політичної ситуації, а також військовими діями на Сході, кількість людей, яка готова прийняти ризиковані пропозиції роботи за кордоном, тільки збільшується.

«Певні особи, користуючись цим, вчиняють відносно даних осіб неправомірні дії», - каже Олександр Кобзар.

Збільшилися і випадки продажу малолітніх або ще не народжених дітей через мережу Інтернет, або соціальні мережі. Також потрапляють до тенет торговців людьми як чоловіки, так і жінки.

Наталія Кулікова, керівниця проектів ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини»: «На наш погляд є випадки навіть трудової експлуатації в місті Чернігові. Це випадки, до нас зверталися люди вже не одноразово, і ми можемо розглядати, що там точно є порушення, але поки правоохоронні органи не змогли ідентифікувати, то ми не можемо точно сказати, чи це торгівля людьми, чи це просто порушення трудового законодавства».

Працюють правоохоронні органи, профільні департаменти та правозахисники у напрямку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Упродовж 2013-2019 років цей статус отримали 53 особи, 2 з яких постраждали саме в Україні, 12 з них отримали його у цьому році.

В’ячеслав Голуб, заступник директора департаменту сім’ї, молоді та спорту: «10 чоловіків і 2 жінки, з них 7 мешканці Коропського району, які є жертвами трудової експлуатації. 1 чоловік постраждав від трудового рабства в межах нашої країни. Якщо ви чули, резонансна справа, коли восени 2018 року під Одесою звільнили 94 особи, яких незаконно утримували та змушували працювати безоплатно у галузі сільського господарства, от серед них був один мешканець нашої області».

Чернігівщина у п’ятірці областей, де найбільше присвоєно статусів постраждалим.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: торгівля людьми, трудове рабство, «Дитинець»

Добавить в: