У Чернігові представили онлайн-карту з позначками скільки коштував ремонт у місті і хто це робив (відео)
Подивитися скільки грошей витратили на ремонт в Чернігові і хто це робив, можна на онлайн-карті. Її сьогодні представили члени громадської організації «Антикорупційний штаб». На мапі відображені всі ремонти за 3 останні роки і вона повністю відображає всі тендерні закупівлі на он-лайн платформі ProZorro. Знайти її в інтернеті можна за адресою map.shtab.net. Як вона працює, розкаже Валентина Милько.
Голова правління громадської організації «Антикорупційний штаб» Юлія Гречка розказує, ремонти яких об’єктів можна перевірити на карті.
«Це всі об’єкти соціальної сфери, це і житлові будинки. Це освітні заклади, садочки школи, повний перелік ви бачите перед собою.
Будь-який громадянин може піти і перевірити чи були проведені ці роботи, як якісно вони були проведені, чи не якісно».
Юлія Гречка каже, цю карту створили у 2017 році за благодійні внески. Карта працює у тестовому режимі. На ній відображені всі ремонтні роботи за 3 роки по Україні і вона повністю відображає всі тендерні закупівлі на он-лайн платформі ProZorro. Перевагою такої карти називає – оновлення в режимі реального часу і можливість надсилати скарги.
«Там можна знайти, Якщо ремонт був в селі якомусь на 100 людей, і це є на ProZorro, то воно відповідно є на карті».
Сергій Миткалик, керівник проекту: «Як ви бачите за 2017 – 1кв 2019 року міськрада виділила 2.1 мільярд гривень. Мало це чи багато, в порівнянні для міста Луцьк, це 400 – 500 мільйонів. В Києві ця цифра сягає 36 мільярдів гривень».
Керівник проекту Сергій Миткалик розповідає про найдорожчі ремонти у Чернігові за 3 роки, які зокрема досі відбуваються. За його словами, це будівництво дитячого садку в мікрорайоні «Масани» за 135 мільйонів гривень, ремонт ділянки дороги на проспекті Миру за 108 мільйонів гривень і ремонт нижньої частини Валу за 66 мільйонів гривень. Найбільший замовник – Управління ЖКГ. Воно витратило – 1 мільярд 227 мільйонів гривень. Наступні - Управління капітального будівництва і «Чернігівводоканал». Чернігівець Олександр Гашпар ділиться враженнями після презентації.
«Для пересічного громадянина ця карта може стати в нагоді, залишити скаргу, тобто перекласти, щоб не сам громадянин писав скаргу до контролюючого органу, а компанія цим займалась, якщо на даній ділянці проведена ремонтна робота, а по факту її немає».
Олександр Бондарєв, чернігівець: «Я думаю вона дуже класно зіграє в майбутньому, цей проект для простої людини, яка може впливати на місцеве самоврядування».
Щоб скористатися картою, треба вибрати область, місто і ділянку, яку хочете перевірити. Наприклад. на ремонт зупинки громадського транспорту у районі магазину Прогрес витратили 222 тисячі гривень. Перейшовши за посиланням можна побачити інформацію про замовника, підрядника і дату завершення.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: ремонт, гроші, карта, скарги, UA: Чернігів