Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Духовні пісні різними мовами співали у Борисоглібському соборі в Чернігові (відео)

Духовні пісні різними мовами співали у Борисоглібському соборі в Чернігові (відео)

Духовні православні пісні старослов’янською, грецькою, вірменською, арамейською та іншими мовами лунали сьогодні в Борисоглібському соборі в Чернігові.



Виконували їх концертний хор хлопчиків, юнаків та академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського. Все це відбулося в рамках фестивалю «Старовинна музика в стародавньому місті».

Концертний хор хлопчиків проводить останню репетицію перед великим концертом. Вже за кілька хвилин їхні голоси лунатимуть у Борисоглібському соборі. До пасхального виступу готувалися два з половиною місяці.

Роман Єрьомін, учасник хору хлопчиків академічного камерного хору імені Дмитра Бортнянського: «Репетицій я не можу точно сказати, але їх було дуже багато. Три-чотири рази на тиждень. Сьогодні у нас буде концерт, присвячений Пасці із церковними піснями. Головна мета – це церковна духовна пісня. Передати глядачу ці ноти, цю атмосферу».

Передаватимуть атмосферу чернігівські хори такими мовами.

Світлана Корма, диригент хору хлопчиків: «Це старообрядові в нас деякі є. Є тропарі на арамейській навіть, мова, якою розмовляв Ісус Христос. Грузинські, вірменські, староболгарська, староцерковна слов’янська мова. Тобто багато мов. Вони розуміють. У нас навіть в нотах є старослов’янським церковним текстом написано і ми вже навчилися співати й читати таким текстом. У програмі будуть твори стародавні трьох традицій. Це знаменний розспів, це візантійський розспів і партесні твори з мелодикою знаменного та грецького розспівів».

Концерт «Стародавня Паска» проходить в рамках четвертого мистецького проекту «Старовинна музика в стародавньому місті». Місце виступу обрали не випадково.

Іван Богданов, художній керівник та головний диригент академічного камерного хору: «Борисоглібський собор – це є будинок хорової спадщини, так він зареєстрований. І це такий традиційний майданчик для анемічного камерного хору. Це середньовічна музика ХІІ-ХІІІ століття, такою, як вона закріпилася на наших землях колись, коли Володимир христив Русь».

Серед глядачів – дев’ятирічна Єлизавета. Дівчинка вчиться у чернігівській музичній школі. Каже, до гарних голосів звикла, проте від хлопчиків такої мелодійності не очікувала.

Завтра у Борисоглібському соборі відбудеться заключна концертна програма четвертого мистецького проекту «Старовинна музика в стародавньому місті».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Борисоглібський собор, хор хлопчиків, хор Бортнянського, UA: Чернігів

Добавить в: