50 жителів села Локнисте Менського району вийшли протестувати на трасу Мена–Чернігів (відео)
50 жителів села Локнисте Менського району вийшли сьогодні на трасу – протестувати проти того, що фермерське товариство без їхньої згоди виорало частину паїв. На них люди заготовляють сіно. Співзасновник товариства «Сіверський край» Олег Шитков каже, так сталося, бо ці паї знаходились між тими, які вони орендували. Натомість запропонували людям інші ділянки.
Сьогодні о 1-й дня 50 жителів села Локнисте вийшли на трасу Мена-Чернігів. Кажуть, протестувати проти того, що в ніч з п’ятниці на суботу місцеве фермерське товариство без їхньої згоди переорало їхні паї.
До людей на трасу приїздять представники товариства «Сіверський край» та Менської райдержадміністрації. Всі разом вони їдуть на виоране поле.
Анна Сіренко, жителька села Локнисте: «Це середина моєї пайки. Тут мій сінокос. За цей рахунок ми живемо, ми ніде не працюємо. Ви стоїте на моїй пайці».
Експерт із земельних відносин товариства «Сіверський край» Карина Шитікова каже.
Карина Шитікова, експерт з земельних відносин ТОВ «Сіверський край»: «Вони проти того, щоб ми заходили сюди і орали землю. Ця вся площа - 450 гектарів. З одного боку працює фермер, і з іншого. Між ними є 280 гектарів, які не були в оренді. Ми орендували 130 гектарів. На підставі цих документів ми і працюємо тут. Документи у нас перебувають в офісі».
На полі починається штовханина між власниками паїв та представниками фермерського товариства. Документів при собі представники «Сіверського краю» не мали. Карина Шитікова сказала, що покаже їх у середу у відділку поліції. Перший заступник голови Менської райдержадміністрації Сергій Мурований називає дії фермерів рейдерським захопленням.
Сергій Мурований, перший заступник голови Менської райдержадміністрації: «Більше 50 гектарів вони побили, якщо ми б почекали ще, то вони б забрали і 200, і 300 гектарів. Сіножать тут - казка. У орендаторів немає документів на 50га. Навіть, якщо воно і є, але воно латочками, тобто це є рейдерське захоплення. Що людських паїв, що державної власності».
Після цього в сільській раді жителі показують акти на землю. Кажуть, разом з полем фермери переорали і дороги.
Сергій Мурований, перший заступник голови Менської райдержадміністрації: «Дороги не можна переорювати, тому що це є державна власність. Якщо тут залишається хоч одна цяточка, ви маєте цю дорогу залишити.»
Один зі співзасновників товариства «Сіверський край» Олег Шитіков розповідає, чому виорали паї, які жителі Локнистого не здавали в оренду товариству.
Олег Шитіков, співзасновник ТОВ «Сіверський край»: «Вони здали нам договори. Ми почали працювати на землі. Закон України нам дозволяє в більшості паїв виїжджати на поле і орати одним масивом. Тому що ніхто не може обробляти по 0.70га, по 0.50га. Тим людям, які там виступають, ми пропонували виділити землю з того боку, де їм зручно».
Жителі Локнистого, які протестували, кажуть, інших ділянок не хочуть.
Ніна Берник, жителька села Локнисте: «Будуть давати, де вони захочуть. А що будуть давати, випас. Щоб з лугу нашого зійшли, щоб не чіпали нашої території, щоб звільнили».
Анна Сіренко, жителька села Локнисте: «Щоб забралися з нашого лугу, щоб не чіпали наші паї».
За словами першого заступника голови Менської райдержадміністрації Сергія Мурованого, проти орендарів поліція відкрила кримінальне провадження. В середу вони мають надати документи на землю. В п’ятницю - приїхати до Локнистого на переговори з жителями села. Речниця нацполіції в області Юлія Ковтун сказала, коментарі з приводу цієї ситуації надасть завтра.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: село Локнисте, паї, ТОВ «Сіверський край», луг, UA: Чернігів