Четверта спроба створити Добрянську ОТГ: цього тижня проведуть голосування 5 місцевих рад області (відео)
Фінальні голосування за об’єднання в тергромаду планують провести на цьому тижні 5 місцевих рад області – у селищі Добрянка та селах Нові Яриловичі, Горностаївка, Клубівка та Олешня. Це – четверта спроба сіл створити Добрянську об’єднану територіальну громаду. Про перспективи громади та очікування місцевих жителів після об’єднання, далі Анастасія Лоза.
Це – селище Добрянка Ріпкинського району. Незабаром воно може стати центром нової об’єднаної територіальної громади. У березні сільські ради навколишніх сіл Нових Яриловичів, Горностаївки, Клубівки та Олешні проголосували за створення ОТГ. 3 квітня облдержадміністрація дала їм висновок про відповідність процедури законам та Конституції України. Це – четверта спроба об’єднатися.
Світлана Бицько, секретар Добрянської селищної ради: «З 2015 року в нас вже тричі проходили ініціювання об’єднання тер громад. На жаль. За цей час результати це не принесло».
Раніше, каже секретар Добрянської селищної ради Світлана Бицько, вагалися сусідні села.
«Є певні перестороги із кадрових питань, немає цілковитої впевненості в тому, що все вдасться так, як бачиться зараз.
Ми в четвертий раз цього року ініціювали добровільне об’єднання громад, написали пропозиції до сільрад і з радістю хочу сказати, що ми отримали позитивні висновки».
Консультант з бюджетних питань «Асоціації міст України» Микола Силенко прораховував спроможність Добрянської ОТГ. Каже, минулого року спільні доходи громади перевищували видатки на 5 мільйонів гривень. Цього року за попередніми розрахунками надлишок може скласти – 11 мільйонів.
«Добрянська громада відносно невелика – там 5 тисяч населення. Тобто в них не дуже розгалужена бюджетна сера – не дуже велика. А разом з тим, там є кілька бюджетоутворюючих підприємств: Добрянське лісове господарство і митний пункт «Яриловичі». Там основний податок який йде – це податок на доходи фізичних осіб».
Це - одне з бюджетоутворюючих підприємств – «Добрянське лісове господарство».
Зараз тут працює 300 людей. За словами головного інженера В’ячеслава Киченка, в середньому на рік тут заготовляють 135 тисяч кубометрів лісу. Доходи від його продажу торік склали 148 мільйонів.
«Якщо взяти цифри, які цікавлять ОТГ Добрянської, то за минулий рік подохідний податок склад 11 мільйонів гривень».
Чого чекають від об’єднання, ми спитали у жителів Добрянки.
Ольга Дубоділ: «В нас багато питань по лікарні, по садочку, по школі, навіть по благоустрою – в нас ні нащо ніколи немає грошей. Я думаю, якщо ми об’єднаємося, і в нас буде більше можливостей, то в нас життя в селищі налагодиться».
Надія Шевченко: «Щоб у нас було гарне село наше, щоб були гарні вулиці. Щоб було прибрано, викрашено все. Тут наш парк, щоб було з дітьми прийти погуляти, і звичайно дорога».
Павло Жуков: «Першочергово – дороги, інфраструктуру підняти, лікарню, бо в нас дуже скрутне становище з лікарнею».
Це Добрянська амбулаторія, на яку скаржаться місцеві жителі. Зараз вона знаходиться у підпорядкуванні та фінансується Ріпкинським медико-санітарним центром первинної медичної допомоги.
Остаточно об’єднаною територіальною громадою стануть після фінальних голосувань у сільських та селищних радах. Їх планують провести на цьому тижні, каже секретар Добрянської селищної ради Світлана Бицько. Пряме фінансування від держави Добрянська ОТГ отримає після перших виборів.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: селище Добрянка, ОТГ, Ріпкинський район, UA: Чернігів