Як молодим художникам вийти на арт-ринок? (відео)
Американський фахівець з піар та арт-консалтингу Джон Варолі завітав до Чернігова. В першу чергу він відвідав художній музей імені Галагана, який його і запросив. За словами Варолі, він давно цікавився нашим містом і Чернігівщиною вцілому. По-перше, Джон розшукував історію роду свого друга, чиї предки жили у Корюківці, а по-друге, він досліджував і перекладав щоденник Юрія Лисянського, відомого мореплавця, родом з Ніжина, учасника навколосвітньої подорожі Івана Крузенштерна.
У Чернігові і більше ніде в Україні, Джон Варолі запланував кілька лекцій. Як спеціаліст з арт-консалтингу він розуміється на тому, як працює ринок мистецтва. За його словами, для художника формування власного бренду не менш важливе, ніж для виробника одягу. Мало створити шедевр, його ще треба вміти продати, каже Варолі.
Ще одна лекція називається «Як працюють медіа в США». У минулому Варолі був журналістом з чималим стажем. Але покинув професію приблизно у 2010 році. Саме тоді, за його словами, журналістика в Америці перестала бути собою. Тепер ЗМІ в США відкрито стають на бік певних політичних сил і вимагають того від власних співробітників. Звісно, це йде в супереч усім канонам журналістики, каже Варолі.
У квітні минулого року в мережі з’явилося відео, де ведучі 30 телеканалів однієї медіа групи, що виступає на боці президента США, зачитували в ефірі один і той самий текст.
Джон Варолі пообіцяв повернутися до Чернігова ще як мінімум раз і привезти з собою кілька картин української художниці Ольги Рондяк, що прославилася у США та з якою він співпрацює уже півроку.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.