Чим живе знаменитий паралімпієць Ігор Рептюх (відео)
Вони радо зустрічаються і йдуть у спортивну залу на тренування.
Начальник регіонального центру «Інваспорт» Андрій Литвинець для відомого паралімпійця з біатлону та лижних гонок Ігоря Рептюха став за 10 років другим батьком. Це саме він помітив у хлопця талант і допоміг проявити його в біатлоні. Хоча шлях у великий спорт юнак хотів розпочати зовсім не з біатлону.
Андрій Литвинець, начальник регіонального центру «Інваспорт»: «Ігор дуже талановита людина. Дуже не хотів займатися лижними гонками, ні біатлоном, для нього це було катастрофою. Він хотів займатися тільки легкою атлетикою. Але зуміли його вмовити. Поставили на лижі, трохи спробував. І діло пішло».
Ще один заслужений тренер Володимир Сторожок зацікавив хлопця лижними гонками Саме ці види спорту принесли Ігорю успіх. Першу серйозну нагороду він здобув на паралімпіаді 2014 року в Сочі. Це було срібло в лижній естафеті. Нині в його 4 золоті медалі, які він здобув на чемпіонатах світу і понад десяток різних медалей з етапів кубку світу.
Ігор Рептюх володар великого кришталевого глобусу та заслужений майстер спорту. У 2018 році на зимовій паралімпіаді у Південній Кореї він зібрав повний комплект нагород – золото, срібло та бронзу. Зізнається, йому до снаги здобувати славу Україні і рідному краї.
На початку березня Ігор Рептюх знову здобув золото на чемпіонаті України з лижних перегонів та біатлону серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату.
Нині в Ігоря короткий перепочинок, буквально на 2 місяці. Цей час він повністю присвячує сім’ї. Займається виховання двох донечок, а ще постійно тримає себе у формі. Каже, треба мінімум 3-4 рази на тиждень тренуватися, аби потім був результат.
У 5 років Ігор в результаті побутової травми втратив усі пальці лівої руки. Але завдяки цілеспрямованості й талановитим наставникам, він не зламався, а став ще міцнішим. Настільки велика в нього жага до перемог, і передусім, над собою.
Лижна база в Чернігові основне місце для тренувань Ігоря. Тут він не лише їздить на ролерах, а й на велосипеді, - вдосконалює своє вміння. І це радує його першого тренера. Вселяє надію на нові здобутки.
Попереду у чемпіона великі плани, треба готуватися до нових чемпіонатів та кубків світу, та наступних паралімпійських ігор. Тож віримо, що він їх неодмінно здобуде.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.