У Чернігові перевіряють піцерію після звернення матері, діти якої захворіли на сальмонельоз (відео)
Четверг, 7 Марта 2019 21:03 | Просмотров: 8673 | Обновлено 18 Марта 2019 12:48
Перевірку в одній із піцерій мережі «Базис» в Чернігові провели учора увечері та продовжать сьогодні інспектори Держпродспоживслужби. В установі отримали повідомлення з дитячої обласної лікарні про те, що у двох дівчат - 6-ти та 11-ти років, виявили сальмонельоз. Зі слів їхньої матері Тетяни Тишик, дітям стало зле після відвідування цієї піцерії 23 лютого. Голова правління «Базиса» Андрій Склярець каже: більше скарг до них не надходило, санітарно-гігієнічних норм у піцерії дотримуються.
Щодня півтора тижні жителька Старого Білоусу Чернігівського району Тетяна Тишик після роботи йде до інфекційного відділення обласної дитячої лікарні. Там із діагнозом «сальмонельоз» дві її доньки: 6-річна Влада та 11-річна Валерія.
Дітям стало зле 23-го лютого після того, як родина побувала в піцерії мережі «Базис» на проспекті Перемоги, каже Тетяна Тишик. 25-го лютого дівчат шпиталізували.
«Чоловік взяв піцу з яловичиною, ми з дівчатами взяли піцу з копченостями, нашу улюблену. Посиділи, поїли, ще бульйончик взяли.
Додому приїхали годині о шостій. Десь о пів на дев’яту Владу, меншу, 6 рочків, почало нудити, почала дитина блювати, почала підніматися температура, десь 38 була. Ніч не спали, старшу теж нудило. Наступного дня у старшої температура 40. Мені вночі теж було погано.
«Швидка» приїхала і забрала нас до лікарні. Оце знаходимось у лікарні. Меншу 4 дні відкапували крапельницями і плюс ще кололи уколи, старшу, мабуть, дні два капали і кололи уколи. Почався висип у старшої, думали, в суботу нас випишуть, але лікар сказав, що це сальмонельоз.»
До лікарні Владу і Вероніку Тишик швидка привезла у стані середньої тяжкості, зараз їхній стан – стабільний, каже виконуючий обов’язки завідуючого інфекційним відділенням обласної дитячої лікарні Андрій Морозов. Дівчат випишуть, коли за результатами повторних аналізів сальмонельозу не буде.
«Клінічно їм було поставлено «гостра кишкова інфекція», «гастроентерит». За клінічними проявами, більш за все, було схоже на сальмонельозну інфекцію, що підтверджено не тільки клінічно, а й бактеріологічно. Екстренне повідомлення про що направлено до лабораторного центру. Буде проводити розслідування надалі вже лабораторний центр, з’ясовувати причину цього захворювання.
Сальмонельозні бактерії, частіше за все, діти заражаються, якщо вживають продукти харчування: яйця, м’ясо, або погано оброблені продукти харчування: м’ясо, ті ж самі яйця, солодощі, торти, морозиво також, тістечка.
Передається фекально-оральним шляхом – або брудні руки, або погано оброблені продукти харчування. Якщо людина є носієм, то тоді може бути зараження».
Лариса Дженджеро, лікар-епідеміолог Чернігівського міжрайонного відділу обласного лабораторного центру: «На обстеження ми запросили маму, бо в неї, при розмові вона нам сказала, що були теж клінічні прояви. Але це все завершилося впродовж двох днів. Вона прийшла, обстежилась. Результат у мами був негативним. Так як мама говорила, що вони припускають, що це була піца, яку вони їли в піцерії, але це ймовірно.
Тут є багато різних питань. По-перше, може бути різний інкубаційний період, у одних він може бути декілька годин, у інших – 2-3 доби, а може й більше.Так як вони пізно звернулися за допомогою, не було того продукту, який можна було б відправити на дослідження».
Тетяна Тишик каже, що після того, як діти потрапили до лікарні, зверталася до піцерії.
«Вони сказали: «Ми тут ні при чому, ми ні в чому не винні. Це ви десь так». Поїли на суму 140 гривень, хоча воно в нас вилилось у дуже-дуже суму таку».
На лікування доньок, каже жінка, витратили близько 5 тисяч гривень.
«Я хочу, щоб вони за це відповіли, я хочу, щоб вони, компенсували те, що я витратила на лікування дітей, кошти».
Після шпиталізації доньок, розповідає Тетяна Тишик, зверталась до Держпродспоживслужби.
«Туди треба, щоб були документи, виписки, тоді до них можна підійти, і вони можуть із перевірками, може бути, якщо дозволить, як вони сказали, охорона здоров’я, вони можуть піти з перевіркою, але це теж не точно.»
Учора Держпродспоживслужба отримала повідомлення з дитячої обласної лікарні про те, що у двох дітей виявили сальмонельоз. Ввечері інспектори установи почали перевірку піцерії, сьогодні її продовжать. Під час перевірки на кухню піцерії її працівники нашу знімальну групу не пустили.
Валентина Михед, начальниця міського управління Держпродспоживслужби в області: «Залучені спеціалісти і вже в цьому закладі на даний час проводиться перевірка дотримання санітарного законодавства. З відбором зразків продукції, яку, імовірно, споживали діти в цьому закладі. Це буде відібрана продукція, змиви з рук персоналу, з поверхонь, з обладнання».
Чи виявили у піцерії порушення та чи могли діти захворіти на сальмонельоз через недотримання там санітарно-гігієнічних норм, буде відомо за тиждень, після проведення лабораторних досліджень, каже Валентина Михед.
«Якщо перевірка доведе, що заклад винен у тому, що, дійсно, після споживання їхньої їжі виникло захворювання. У країні діє з 18-го року закон «Про державний контроль». Згідно з 65 статтею, передбачені штрафні санкції, які наступлять, в залежності від того, що буде закладом порушено.
Якщо дійсно виявляється і усунути не можна, швидко заклад не може привести в порядок, то головний державний інспектор може призупинити діяльність цього закладу на 10 днів. Якщо за 10 днів це усувають, то він починає працювати, якщо ні, то головний державний інспектор, територіальний орган зобов’язаний подати до суду і судом закривається підприємство на довший термін. Якщо не виявлять нічого, ніяких порушень інших не буде, то заклад, мабуть, не буде причетний».
Андрій Склярець, голова правління ПАТ «Базис»: «Піцерій у місті у нас 6, тому продукція йде абсолютно однотипна. Всі працівники мають санітарні паспорти, по лінії санітарії постійно йде повний контроль. На кожну партію продукції, яка до нас надходить, приходять посвідчення якості.
Через нашу мережу піцерій проходить, у середньому, 4 тисячі відвідувачів щодня. Більше ніякого звернення стосовно харчового отруєння ні за цей день, ні до, ні в наступні у нас не було. Я впевнений за якість сировини, яка надходить до нашого закладу».
Адвокат Іван Петрикей, каже: довести, що люди отруїлися чи інфікувалися в конкретному закладі харчування, можливо.
Іван Петрикей, адвокат: «Слід, по-перше, звернутися до Держпродспоживслужби, яка проведе комплексну перевірку, у тому числі, санітарно-епідеміологічну. І, відповідно, збирати доказову базу, яка буде, в даному випадку, не така велика. Це буде висновок лікаря, це буде квитанція, розрахунковий чек про те, що вони купували певні наїдки в цьому закладі. І, як я вже казав, це будуть певні свідки, які зможуть підтвердити цю подію.
Звичайно, тут найскладніше – це довести, безпосередньо причинно-наслідковий зв’язок того, що вони саме в цьому закладі поїли і саме від таких дій цього закладу сталося таке захворювання. В цьому є проблематика певна, але сказати, що це безнадійно, ні, це не безнадійно».
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.