Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Представлено книгу, де зібрані вуличні малюнки у Чернігові з 10-го по 17-те сторіччя (відео)

Представлено книгу, де зібрані вуличні малюнки у Чернігові з 10-го по 17-те сторіччя (відео)

Книгу, в якій зібрали вуличні малюнки у Чернігові з 10-го по 17-те сторіччя, вчора вперше представили в обласній бібліотеці для юнацтва. Зображення старовинних графіті збирав чернігівський дослідник Святослав Подлевський.



Святослав Подлевський – письменник: «Це як раз графіті із зображенням людей із Ільїнській церкві. Вони датуються 2-ю половиною 17 ст. Скоріше за все були зроблені слухняними семінаристами, які відвідували Ільїнську церкву».

Тут написи, які залишили чернігівці сотні років тому на глечиках і предметах побуту. І традиційні графіті зі змістом «тут був я», яким до півтисячі років.

Святослав Подлевський – письменник: «Це малюнок в Успенському соборі, він розміщений з зовнішнього боку апсиди на висоті 4 метри – недоступний, звичайно, якщо ви не залізете туди дивиться його з драбиною. Написи цікаві, тобто видно – Тут був Антонович, лета 1600».

Автор розповідає, що під час навчання на історичному факультеті зацікавився скандинавськими рунами. Захотів розібратися – що таке писемність і як змінюються написи з часом. На дослідження для дисертації витратив 8 років. Згодом взяв участь в конкурсі рукописів від облдержадміністрації – виграв тираж книги в 100 примірників.

Святослав Подлевський – письменник: «Це не просто книга зібрання надписів, на стінах, на предметах, це і пошук їх контексту, звідки вони взяті, що вони означають, тобто я намагаюся включити всю цю інформацію в ту історію, яка нам відома і доповнити її».

У книзі зібрав близько 350-ти графіті. Письменник каже, що на розшифрування кожного витрачав від 2-х годин до декількох тижнів. До кожного зображення і предмета є промальовки. Обкладинку книги письменник створив сам. Надихнувся написом, який віднайшов в Успенському соборі.

Святослав Подлевський – письменник: «Є малюнки трьох рук в благословляючому жесті, власне саме для обладинки яку я сам розробляв, я вибрав саме цей малюнок – благословляючі руки».
Одним з найскладніших Графіті для дослідника був розписний хрест.

Святослав Подлевський – письменник: «Це насправді хрест Діпінта – від слова намальований фарбою. Він знаходиться на хорах Спасо-Преображенського собору, туди загалі нереально попасти».

Віталій Шумило – керівник видавництва «Скрипторіум»: «Під одною обкладинкою зібрані майже всі надписи Чернігівської . Статті присвячені одному-двум фрагментам, зявлялися в науковій літературі, але під одною – вперше».

Олександр Навозенко – відвідувач: «Ми працювали раніше на археологічних знахідках, тобто я побачив цілісність, як ото маленькі знахідки, які відкопуються роками складаються в одну велику роботу».

Ольга Костенко – заступниця директора обласної бібліотеки для юнацтва: «Це як би мовити нове обличчя бібліотеки, адже чомусь всі думають, що вона залишилися десь в середньовіччі. Насправді ми є, ми розвиваємося , у нас нові люди і нові напрямки роботи».

З книгою можна ознайомитись в бібліотеці для юнацтва або знайти в електронному варіанті в Інтернеті.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: старовинні графіті, презентація книги, Святослав Подлевський, UA: Чернігів

Добавить в: