Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Компанія «Дозор» монополізувала публічні дані GPS (відео)

Компанія «Дозор» монополізувала публічні дані GPS (відео)

Історія з впровадженням моніторингу у громадському транспорті Чернігова тягнеться вже рік. За цей час телеканал «Дитинець» зробив не один сюжет на цю тему і самі встигли ознайомитися з особливостями роботи системи.



Перевізники нарікають на нестабільну роботу «Дозору», але ми можемо судити про зручність користування лише зі сторони пасажирів. Та й тут не мало цікавого. Виявляється, окрім «Дозор сіті» в магазинах мобільних додатків існують і альтернативні програми транспортної тематики, кому які до вподоби. Та ось, даних GPS з Чернігова, де їде конкретний транспорт, у жодному чомусь немає.

Намагаючись дізнатися, чому так, журналісти натрапили у блозі одного з додатків на матеріал з гучним заголовком «Компанія-паразит в Житомиру», де пишуть, що система «Дозор» заблокувала їм доступ до даних моніторингу.

Журналісти телеканалу «Дитинець» вирішили зв’язатися з представниками компанії і поцікавитися причинами їхнього розбрату.

Телефоном Іван Шерстюк, керівник проекту пошуку маршрутів громадського транспорту: «Ми працюємо зі всіма, окрім там, де працює «Дозор». У нас гарні відносини в Одесі, а це не просте місто. Якщо порахувати, буде десь 15 міст в Україні, які надають нам доступ до GPS-даних. І жодному місту ми не платимо. Тут не в грошах справа, дані потрібно розповсюджувати. А «Дозор» проти цього, бо він на цьому не заробить».

В свою чергу директор «Дозору» на зустрічі в мерії заявив, що вони нібито й готові надати дані, але чомусь радить користуватися саме своїм додатком. Претензій щодо незручності відкидає. А також наголошує, що їхній додаток конкурентно спроможний.

Та про яку конкуренцію може йти мова, якщо дані GPS присутні тільки в одній програмі.

Телефоном Іван Шерстюк: «Від них ви не отримаєте гарного сервісу, бо монополія ніколи не дає розвиватися гарним сервісам. Щоб ви розуміли, у Львові 8 безкоштовних додатків і з них можна подивитися GPS-дані громадського транспорту. Ми працюємо у Сумах третій тиждень і вже виникло три різних додатки, на яких можна подивитися дані або розклади».

Встановлення трекерів повністю оплачували чернігівські перевізники, так само і за роботу системи у кожному транспортному засобі щомісяця, і приватні маршрутчики, і комунальні тролейбуси сплачують самостійно. Усі витрати покладені у тариф. Фактично за роботу системи в цілому сплачують містяни. Логічно, що у цьому випадку, уся інформація має бути загальнодоступною.

Та в реальності, попри заяви, що дані належать громаді, доступу до них чомусь не дають.

Небажання відкритого доступу до онлайнової інформації, представники «Дозору» пояснюють технічними моментами, мовляв, піклуються про стабільність системи. Ба більше, називають альтернативні програми паразитами.

За словами керівника альтернативного сервісу, заяви «Дозору» про технічну неможливість ділитися даними GPS наживо, нібито через перевантаженість серверів, не відповідають дійсності.

Варто зазначити, як повідомив начальник управління транспорту міськради Юрій Горбань, у актуальній угоді міста Чернігова з фірмою «Дозор» пункту про приналежність даних взагалі немає.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: GPS-дані, «Дозор», транспорт, GPS-моніторинг, «Дитинець»

Добавить в: