Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » Чи задоволені ви роботою поліції? У Чернігові може з'явитися муніципальна поліція? (відео)

Чи задоволені ви роботою поліції? У Чернігові може з'явитися муніципальна поліція? (відео)

Ми потрібна Чернігову муніципальна поліція?



Під час засідання виконавчого комітету, до міської ради звернувся керівник міського відділу поліції, аби з міського бюджету виділити гроші на потребу відділку. Сергій Кагітін, начальник Чернігівського відділу поліції ГУНП в області: «Городской отдел полиции просит выделить средства на обеспечение горюче-смазочными материалами следственно-оперативные группы, конвойные подразделения и криминальную полицию. Количество раскрытых преступлений зависит от мобильности оперативников уголовного розыска».

Гроші поліцейським виділили і замислились, а чому забезпечуючи правоохоронців з міського бюджету ті не можуть повністю виконати розпорядження міської ради, яке стосується охорони правопорядку. Наприклад таке, як боротьба із незаконною торгівлею. Тож аби раз і назавжди можна було вирішити проблему безпеки, всерйоз замислились над створенням муніципальної поліції. Досвід по її функціонуванню дізнавались у Вінниці, Львові та Луцьку.

Так у Вінниці функціонує поліція з 2013 року. «Складається з двох відділів – відділ протидії стихійній торгівлі та відділ догляду за благоустроєм та санітарним станом міста. Всього в цих відділах працює 37 осіб. Один із заступників відповідає за громадське формування міста. Громадське формування (близько 500 членів) виконує завдання по охороні громадського порідку в місті», – розповідає заступник директора з правових питань КП «Паркування та ринок» Віталій Хрустицький.

Окрім структурних підрозділів, сформовані дружини, які і контролюють громадський порядок. Фінансується поліцією і з міського бюджету. Віталій Хрустицький: «Людина, яка несе громадський порядок, входить до цієї дружини і отримує заробітну плату в розмірі 30 грн/год».

У Львові ж муніципальна поліція пішла ще далі. Віталій Хрустицький: «У них, крім цих зазначених відділів благоустрою та екології, є ще відділ охорони, відділ оперативного реагування і ситуативний відділ».

Крім того, ще там встановили 120 камер відеоспостереження. До того ж, муніципальна поліція Львова може частково забезпечувати себе коштами завдяки охоронній діяльності. Віталій Хрустицький: «Вся муніципальна поліція підпорядковується міській раді, має форму, має свої шеврони та характерні знаки. Комунальні підприємства відрізняються від департаменту тим, що комунальні підприємства мають змогу заробляти гроші, охороняючи об’єкти. У них є ліцензія на охоронну діяльність і вони мають право на носіння, володіння та застосування спецзасобів».

Досвід міст, що вже користуються послугами муніципальної поліції, планують використати в Чернігові. Які саме функції вона матиме, поки розроблюється проект.

Наразі думки в мережі розділилися на «за» і «проти». Втім, з кількістю скарг на роботу нинішніх правоохоронців, місту потрібно вирішувати ситуацію. Якщо вже виділяти гроші громади, то чому б не на муніципальну, котру громада може й контролювати, - пишуть у мережі.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: муніципальна поліція, Віталій Хрустицький, міськрада, виконком, «Дитинець»

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (1)

Додати коментар
romul30romul 17 вересня 2016 г. (23:13) #[1]

Це дуже цікава тема і вже не нова для м. Чернігова. Мій рідний брат працював у міліції і починав він роботу у 1999 році дільничним інспектором, частина з яких рахувалась як муніципальна міліції і перебувала на утриманні за рахунок бюджетних коштів м. Чернігова. Він був м'′'яко кажучи у шоці коли протягом 6 місяців роботи (з 2-3 днями вихідних на місяць, хоча за нормами, якщо я не помиляюсь, повинно бути 8-10 вихідних на місяць і ненормованим робочім днем - бувало і по декілька суток) місцевій бюджет не знайшов жодної копійки для сплати заробітної плати. Крім цього, на той час його дружина була вагітною і готувалася до народження дитини. Враховуючи ситуацію він перейшов на нову посаду (де передбачено фінансування з державного бюджету) де таких проблем не було. З його слів так звана муніципальна міліція «пропрацювала» таким чином десь близько року і враховуючи нестабільність фінансування (зарплати як що і платили то раз на 2-3 місяці) припинила свою діяльність. А хлопці які не змогли звільнитися від цього «ярма» перехрестилися і продовжили роботу як і всі міліціонери за рахунок державного бюджету. До речі грошове утримання муніципальних міліціонерів десь на 25% було менше від аналогічних посад за рахунок державного бюджету! Тому якщо і братися за створення такого підрозділу необхідно передбачити по перше механізм стабільного фінансування, а по друге - за для привабливості залучення працівників на посади муціпальних поліцейських необхідно стимулювати більшими заробітними платами ніж у існуючої поліції, тоді можливо щось і вийде. Але як завжди........ ідей багато, але це все упирається у відсутність необхідної кількості коштів. То чи стоїть гра свічок?       

 

Ваш коментар

Ім'я:
Коментар:
  Якщо у вас не виходить залишити коментар,
будь ласка, оновіть ваш браузер до останньої версії