«Дуже не хочеться захворіти вдруге». Атрошенко розмірковує над вакцинуванням
Кількість ковідних хворих продовжує зростати. За останню добу маємо у місті 84 нових випадки. Всього хворіє 645 осіб. А чернігівська області з 15 березня разом з одинадцятьма іншими регіонами в «помаранчевій» зоні. Про це йшла мова на ранковій нараді в міській раді.
Ольга Малець, в.о. начальника Управління охорони здоров’я ЧМР: «Чернігівська область перейшла в «помаранчеву» зону, в зв’язку з таким показником як динаміка госпіталізації. Ми перевищуємо індикаторний показник по динаміці госпіталізації».
Якщо за минулі два тижні на лікарняних ліжках знаходилися 172 особи, то нині цей показник сягнув позначки у 181, або 42% від всього фонду в місті у медзакладах, з них 98 пацієнтів на кисневій підтримці і 3 підключені до ШВЛ.
Ольга Малець, в.о. начальника Управління охорони здоров’я ЧМР: «Трошки зменшилося. На минулому тижні на кисневій підтримці і ШВЛ було 105 хворих, а зараз 101 пацієнт».
Кількість ковідних ліжок з підключенням до кисню за останній час вдалося збільшити з 324 до 338. І тепер ним забезпечені 78,6% від всіх місць.
Також зазначимо, що продовжується в Україні, а в тому числі і в Чернігові, вакцинація від коронавірусної інфекції. За останні два дні щеплення отримали 176 медпрацівників. На черзі ще 100 співробітників Другої міської лікарні.
Ольга Малець, в.о. начальника Управління охорони здоров’я ЧМР: «Ми не хочемо активно нав’язувати позицію вакцинації. Але ми намагаємося роз’яснити людям, що треба зважувати ризики захворювання і ризики вакцинації. Побічна дія є завжди у всіх вакцинах».
Вакцина, яку отримала Україна, це Covishield, індійський аналог AstraZeneca. Вона, як і будь-яка інша, не гарантує, що людина не захворіє взагалі. Але зробить перебіг захворювання не таким важким.
Ольга Малець, в.о. начальника Управління охорони здоров’я ЧМР: «Вона дозволена для використання всіма необхідними документами. Це підтверджено, на рівні Євросоюзу в тому числі».
Розмірковує над вакцинуванням і Чернігівський міський голова. Перш за все йому це потрібно для безперервної роботи та закордонних відряджень. Крім того, у жовтні минулого року він вже перехворів. І з його слів, досить не просто.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я вагаюсь в цьому плані: чи почекати іншої вакцини, чи вакцинуватися. Можливо вибір буде в сторону того, що треба на всяк випадок вакцинуватися, бо дуже не хочеться захворіти вдруге».
У той же час люди повинні самостійно визначатися: вакцинуватися чи ні, керуючись інформацією з офіційних джерел, зазначив Чернігівський міський голова.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я вважаю, що це емоційна річ. Але я би не брав на себе відповідальність закликати до будь-яких дій – чи вакцинуватися, чи не вакцинуватися. Тому що я особисто не знаю, які будуть наслідки, що це за вакцина, на скільки вона буде якісна в наступний період часу, і наскільки адекватні мої особисті рекламні заклики по цьому питанню. Хоча я особисто, скоріше за все, це рішення приму і буду вакцинуватися».
Людей, як зазвичай, закликали дотримуватися карантинних обмежень. Крім того, міський голова дав доручення підлеглим вкотре зустрітися з директорами ринків та представниками бізнесу, і вкотре нагадати їм про відповідальне обслуговування клієнтів з дотриманням дистанцій і наявністю антисептиків та медичних масок.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.